Z którym bohaterem lektury Ania z Zielonego Wzgórza chciałbyś się zaprzyjaźnić ?

Z którym bohaterem lektury ,, Ania z Zielonego Wzgórza ” chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego ?

 Tytułową bohaterką powieści , , Ania z Zielonego Wzgórza’’ Lucy Maud Montgomery jest drobna, piegowata dziewczynka Ania Shirley. Wyróżniała się wyjątkową inteligencją i oryginalna urodą. Chciałabym się z nią zaprzyjaźnić.

 Ania Shirley zachwycała pięknymi rudymi warkoczami, myślę, że przyjemnie jest mieć przyjaciółkę o niepowtarzalnej urodzie. Drobne piegi i zadarty nos doskonale współgrały z jej bogatą osobowością. Ania była bardzo zdolna, osiągała w szkole doskonałe wyniki w nauce. Rywalizowała z Gilbertem o tytuł najlepszego ucznia. Chciałabym siedzieć z nią w tej samej ławce, z całą pewnością dużo nauczyłabym się od tej mądrej uczennicy. Mogłaby by mi służyć radą i pomocą.

  Przyjaciółka Ani Diana nigdy się z nią nie nudziła. Dzięki wyjątkowej wyobraźni panny Shirley, która każda miejsce i chwilę potrafiła uczynić wyjątkową. Nadała wszystkim miejscom na Zielonym Wzgórzu piękne nazwy, sama prosiła, aby ją nazywać Kornelią. Ania dzięki swoim zdolnościom uczestniczyła w wielu ciekawych wydarzeniach, na przykład brała udział w koncercie z okazji świąt Bożego Narodzenia. Założyła  także klub powieściowy, przygotowała inscenizację poematu Elaine.

      Ania nie miała czasu na nudę, była pomysłowa oraz miała ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu. Na pewno mogłabym wiele nauczyć się od mojej nowej koleżanki, pięknej deklinacji ,czytania książek ale też umiejętności radzenia sobie z porażkami. Ania często wpadała w kłopoty, ale zawsze umiała stawić im czoło. Na przykład, gdy pomalowała włosy na zielono, czy obraziła ciotkę Józefinę podczas koncertu, na który zaprosiła ją Diana.

       Ania Shirley byłaby wspaniałą przyjaciółką, mądrą, oczytaną, ale też pełną wspaniałych pomysłów i szacunku dla przyjaciół i dorosłych.