Jak sądzisz dlaczego Chuck Noland nie otworzył na wyspie jednej z ocalałych przesyłek i dostarczył ją po powrocie do cywilizowanego świata ?

Jak sądzisz dlaczego Chuck Noland nie otworzył na wyspie jednej z ocalałych przesyłek i dostarczył ją po powrocie do cywilizowanego świata ? Napisz pracę na ten temat.

         Cast Awey – poza światem film Roberta Zemeckisa to opowieść o rozbitku, który musi samotnie zmierzyć się ze swoimi słabościami i refleksjami na temat współczesnego świata. Główny bohater w wyniku katastrofy lotniczej znalazł się na wyspie zgubionej na Pacyfiku. Po wypadku rozpakował wszystkie paczki, które przewoził z wyjątkiem jednej. Dlaczego zostawił paczkę nierozpakowaną ? Rozbitek nie poddaje się, głęboko wierzy, że nadejdzie pomoc. Udaje mu się też przystosować do trudnych warunków panujących na wyspie. Jaka siła wspiera go w trudnych chwilach ? Co dodaje mu otuchy ?
        Współczesna cywilizacja wymaga od człowieka podporządkowania się określonemu sposobowi życia. Na piedestale stawia pracę, od niej zależy status materialny, ale też określa miejsce człowieka w społeczeństwie. Główny bohater pracuje w firmie kurierskiej traktuje swoja pracę bardzo odpowiedzialnie, poświęca wiele godzin na zorganizowanie jak najlepszej jakości usług oferowanych przez firmę. W chwili, gdy zostaje samotnym rozbitkiem, przestaje być reprezentantem znanej firmy, staje się słabym człowiek, który zmuszony jest zmierzyć się z żywiołami, bezlitosną przyrodą. Ma też, aby przekonać się, jakim jest człowiekiem. Okazuje się, że człowiek staje się silny, gdy wspiera go idea. Wiara w posłannictwo swojej pracy spowodowała, że główny bohater czuje się potrzebny. Wierzy, że nadawca paczki i jej adresat czekają na przesyłkę. Ta myśl nadawała sens walce o przetrwanie, sprawiała, że musiał stawić czoło przeciwnościom losu, nie dla siebie, ale dla innych. W życiu człowieka musi pojawiać się uczucie miłości, przynależności, ale też poczucia sensu istnienia. Taki sens nadaje bohaterowie misja dostarczenia paczki, stanie się dla niego sprawdzianem odpowiedzialności.
        Smutną refleksję nad człowiekiem rozpoczyna myśl, jaki jest on bezbronny pozbawiony wszystkim zdobyczy cywilizacji. Nie potrafi sam upolować, ani przygotować posiłku, korzystając tylko z owoców natury. Nie potrafi też poradzić sobie z zagrożeniem, jakie niesie bezwzględna przyroda. Samotny, bezbronny i zrozpaczony rozbitek- to obraz, jaki maluje reżyser w pierwszych kadrach filmu. Jest jednak też budująca myśl, że człowiek dzięki swojemu sprytowi i uporowi, a także kreatywności potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji.
          Bohater nie może pogodzić się z samotnością, tworzy fikcyjną postać z piłki, która staje się jego najlepszym przyjacielem. To z nim dzieli się przemyśleniami, dotyczącymi trudów związanych z przetrwania. W obliczu zagrożenia najwyższą wartością staje się przyjaźń, miłość do zostawionej narzeczonej oraz praca. Zdjęcie ukochanej staje się dla niego kolejnym argumentem o sens walki o przeżycie. Gdy zostanie uratowany przekona się, że jego ukochana nie zdała sprawdzianu z cierpliwości, przestała wierzyć w szansę na jego uratowanie. Wyszła za mąż, tym samym udowodniła, jak kruche są w życiu relacja łączące dwojga zakochanych ludzi.
        Najważniejszymi motywami, które kierowały bohaterem, dodając mu sił w walce o przetrwanie była miłość do ukochanej oraz wiara ważną rolę pracy. Miłość poniosła porażkę, nie wytrzymała próby, jednak Chuck Noland dostarczył paczkę do adresata, udowodnił, jak wielką wartością dla człowieka jest poczucie odpowiedzialności i dobrze wykonywanej pracy. Nadaje sens istnienia.