Co sądzisz o zachowaniu Pinokia ?

Co sądzisz o zachowaniu Pinokia ?

Moim zdaniem zachowanie Pinokia może stać się przestrogą dla czytelników jego przygód. Wiele razy postępował źle, kłamał, był leniwy, nieposłuszny, uparty i krnąbrny, a jednak niczego się nie nauczył dalej słuchał oszustów oraz nicponi. Myślę, że Pinokio miał szczęście, że na swojej drodze spotkał dobrego Dżeppetto oraz  cierpliwą Niebieską Wróżkę, która wybaczała pajacykowi kolejne wybryki.

Uważam, że do najgorszych zachowań drewnianego pajacyka należało sprzedanie elementarza otrzymanego od swojego przybranego ojca, a także naśmiewanie się z niego, zabranie mu peruki oraz ucieczka z domu. Pinokio często zachowywał się niemądrze i źle oceniał spotkane zwierzęta oraz ludzi, na przykład dał się oszukać przez Lisa oraz Kota, co świadczy o jego wielkiej naiwności. Poza tym sprawił przykrość Wróżce, gdy nie chciał wypić lekarstwa, twierdząc, że jest niedobre, co dowodzi, jaki był rozpieszczony i nieposłuszny. Nie zachował się właściwie , gdy posłuchał Knota oraz porzucił życie porządnego i pilnego ucznia, aby bawić się i próżnować w Kranie Zabawek. Nie myślał wtedy, jak bardzo martwi się o niego Wróżka, ja bardzo tęskni. Pajacyk też potrafił kraść, gdy zjadł winogrona gospodarza, to że był głodny nie usprawiedliwia kradzieży.

Myślę, że Pinokio popełnił wiele błędów i dzięki przyjaźni przyjaciół zmienił się, zaczął pracować ciężko, aby zapewnić utrzymanie Dżeppetto oraz pomógł bez wahania Wróżce ,gdy potrzebowała pomocy. Udowodnił w ten sposób, że zasłużył na zostanie prawdziwych chłopcem.

2 thoughts on “Co sądzisz o zachowaniu Pinokia ?”

  1. Anonim pisze:

    dawajcie opisy

  2. Anonim pisze:

    Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.