Mike Teave charakterystyka

Mike Teave to bohater powieści ,, Charlie i tabliczka czekolady ” Roalda Dahla. Udało mu się znaleźć czwarty Złoty Talon. Był dziewięcioletnim chłopcem, który uwielbiał oglądać telewizję. 

Wyróżniał się arogancją i brakiem szacunku dla innych. W czasie konferencji prasowej po wygraniu Złotego Talonu  niegrzecznie uciszał dziennikarzy wrzeszcząc , że mają być cicho. Mike Teave był niecierpliwy,  niegrzeczny  i niegościnny.  Nazwał   reporterów ,, durniami ” i z niezadowoleniem stwierdził, że przeszkadzają mu w oglądaniu  filmu.

 Chłopiec oglądał filmy codziennie, ale najbardziej lubił, takie w których bohaterowie ,, faszerowali  się ołowiem  ”, ,, rzucali nożami  ‘’czy ,,naparzali  szpadrynami ”.  Nosił pistolety –  zabawki  na pasie od spodni. Podczas oglądania gangsterskiego filmu, gdzie ganki ostrzeliwały się z pistoletów maszynowych, chłopiec często podskakiwał na fotelu i strzelał ze swoich zabawek. 

Wizytę w fabryce kończy, gdy mimo ostrzeżeń podchodzi pod niezwykły nadajnik telewizyjny, służący do przesyłania czekolady na odległość – i podobnie jak przesyłana czekolada, sam zostaje zmniejszony do rozmiarów liliputa. Gdy jego ojciec rozzłoszczony zapewnia syna, że w domu wyrzuci telewizor przez okno, chłopiec dostaje szału: „ Miotał się wściekle po dłoni matki, krzyczał, usiłował ugryźć ją w palec i na okrągło powtarzał: – Chcę oglądać telewizję! Chcę oglądać telewizję! Chcę oglądać telewizję! Chcę oglądać telewizję!” . Telewizja to cały jego świat.

Mike Teave to bohater, który budzi współczucie, ale też złość. Uparty charakter chłopca, a także jego niegrzecznie zachowanie nie budzą sympatii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.