Edward George Armstrong charakterystyka

Bohaterem powieści ,, I nie było już nikogo jest ’’ był  Edward George Armstrong  –  bogaty i znany chirurg  z Londynu.  

Dzięki szczęściu, zręczności  i pracy stał się właścicielem nowocześnie urządzonego  gabinetu na Harley Street. Doskonale nadawał się do swojego zawodu. Na początku kariery udało mu się dobrze zdiagnozować kilka bogatych klientek, które polecały go znajomych jako młodego i mądrego lekarza. Obecnie doktor cieszył się sławą i powodzeniem, był coraz bardzie zajęty. Cieszył się ,  że wyrwał się na parę dni z Londynu, by udać się na wyspę przy brzegu devońskim. Otrzymał od pana Owena duże honorarium, sądził, że został wezwany na wyspę, aby zdiagnozować stan zdrowia pani Owen.

Doktor Edward Armstrong  został oskarżony o przeprowadzenie operacji pod wpływem alkoholu,  w wyniku której  jego pacjentka (starsza kobieta) zmarła. Doktor miał wyrzuty sumienia, o czym świadczą koszmary senne, w których odtwarzał sytuację na Sali operacyjnej. Pan Owen oskarżył  Armstronga  o  spowodowanie śmierci Louisy Marii Clees w dniu 14 marca 1925 roku.

Żałował swojego czynu, przestała pić od chwili opracji staruszki.

Amstrong był szybki i przedsiębiorczy, jako pierwszy diagnozował mordowanych na wyspie gości. Wyróżniał się odwagą oraz inicjatywą. Próbował rozwikłać zagadkę morderstw na wyspie, dlatego nie wstydzi się zapytać o zdanie Lombarda oraz Blore’a . Wspólnie też przeszukają wyspę, aby odnaleźć pana Owena.  Nie udało mu się jednak uniknąć śmierci.  Po trzech dniach pobytu na wyspie zniknął, a następnego dnia jego ciało zostało  wyrzucone przez fale morskie na brzeg. Zginął zrzucony ze skały do morza.

Myślę, że Edward Amstrong to  lekarz, który cenił przede wszystkim karierę  i sławę. Przez nieuwagę oraz zaniedbanie był winny śmierci pacjentki. Nie umiał jednak przyznać się do błędu i ponieść konsekwencji swojego czynu. Świadczy ot o jego egoizmie.