Charakterystyka Wiedźmina

Charakterystyka Wiedźmina

Geralt z Rivii zwany Białym Wilkiem to główny bohater zbioru opowiadań Andrzeja Sapkowskiego ,, Miecz Przeznaczenia ’’. Jego matką była czarodziejka Visenny oraz wojownika o imieniu Korin.

Geralt był Dzieckiem Niespodzianką, został zabrany matce i przewieziony do Wiedźmińskiego Siedliszcza – Keat Morhen.

Największą przyjaciółką wiedźmina, a także wielką miłością była czarodziejka Yennefer. Gotów był poświęcić dla niej życie, w opowiadaniu ,, Granica możliwości ‘’ ryzykuje życie, aby uratować ją, gdy grozi jej upadek w przepaść. W kolejnym opowiadaniu ,, Okruch lodu ‘’ jest gotowy stoczyć walkę na śmierć i życie z Czarodziejem, aby zdobyć jej serce. Gdy ukochana go opuszcza jest bardzo nieszczęśliwy i samotny. Geralt z Rivii jako wiedźmin nie powinien odczuwać fascynacji czy miłości, jednak wyróżnia się od innych wiedźminów umiejętnością odczuwania; obdarzania miłością, współczuciem i nawiązywaniem przyjaźni. Jego najlepszym przyjacielem jest wędrowny trubadur Jaskier, z którym często podróżuje i razem często walczą z potworami.

Wiedźmin poświęcił swoje życie, aby walczyć z potworami, wędruje po świecie i zgadza się za opłatą lub całkowicie bezinteresownie bronić ludzi. W swoim postępowaniu kieruje się jednak swoim kodeksem postępowania, na przykład nigdy nie zabija smoków, poluje na widłogony, oszluzgi, latawce, ale nie na smoki właściwe, zielone, czarne i czerwone.

Geralt charakteryzuje się wyjątkowymi zdolnościami, jak dziecko został poddany wielu mutacjom, dzięki temu zyskał wiele cech, na przykład wyjątkowy refleks, wyostrzony słuch, doskonały wzrok, wyjątkową siłę. Posiadł umiejętności magicznych zaklęć, w opowiadaniu ,, Granica możliwości ‘’ dzięki magicznej mocy Znaki Igni, której użył przepalił powróz związanej Yennefer i pomógł złotemu smokowi pokonać przeciwników.

Geralt z Rivii to wyjątkowy bohater, łączy wiele pozytywnych cech takich jak : dobroć, chęć pomagania słabszym i pokrzywdzonym. Jest wiedźminem, który kieruje się honorem i swoim kodeksem postępowania. Geralt pomaga ludziom, często musi wybierać między dobrem i złem.