Lew czarownica i stara szafa bohaterowie

   Bohaterowie :

   Łucja – najmłodsza z rodzeństwa, siostra Piotra, Zuzanny, Edmunda. Jako królowa Narnii Łucja pozostała wciąż tak samo żywa i złotowłosa. Własny lud nazywał ją królową Łucją Mężną.

   Piotr – najstarszy z rodzeństwa. Brat Łucji, Piotra i Zuzanny. Jako król Narnii Piotr stał się słynnym rycerzem, dlatego  nazywano go królem Piotrem Wspaniałym.

   Edmund – brat Piotra, Łucji i Zuzanny. Jako król Narnii Edmund zasłynął z mądrych rad i wyroków, dlatego został  mianowany królem Edmundem Sprawiedliwym.

   Zuzanna – siostra Łucji, Piotra i Edmunda. Jako królowa Narnii Zuzanna wyrosła na smukłą, pełną wdzięku dziewczynę o czarnych włosach. Nazywano ją królową Zuzanną Łagodną.

   Profesor –   w jego domu na wsi  mieszkały dzieci w czasie okupacji.  Dziesięć mil od najbliższej stacji kolejowej i dwie mile od najbliższej poczty. Profesor nie miał żony.  Mieszkał w wielkim starym domu,  w którym pomagała mu  gospodyni, panią Macready, i jej trzema pomocnice: Ivy, Margaret i Betty.

  pani Macready – gospodyni Profesora

  Ivy – pomocnica gospodyni w domu Profesora

  Margaret – pomocnica gospodyni w domu Profesora

  Betty – pomocnica gospodyni w domu Profesora

  pan Bóbr – przeciwnik Białej Królowej, dlatego zaprowadził dzieci do Aslana.

  pani Bobrowa– żona pana Bobra

  Aslan– zwany też Wielkim Lwem, z tureckiego aslan – lew, stwórca i najwyższy opiekun świata Narnii, syn Władcy-zza-Morza, król zwierząt

  Biała Czarownica – według pana Bobra pochodzi częściowo od Dżinów i Olbrzymów, Królowa Narnii i Cesarzowa Samotnych Wysp

  Tumnus– faun, przyjaciel Łucji

  Maugrim– Kapitan Tajnej Policji Białej Czarownicy