Lew czarownica i stara szafa bohaterowie

Bohaterowie :

Łucja – najmłodsza z rodzeństwa, siostra Piotra, Zuzanny, Edmunda. Jako królowa Narnii Łucja pozostała wciąż tak samo żywa i złotowłosa. Własny lud nazywał ją królową Łucją Mężną.

Piotr – najstarszy z rodzeństwa. Brat Łucji, Piotra i Zuzanny. Jako król Narnii Piotr stał się słynnym rycerzem, dlatego  nazywano go królem Piotrem Wspaniałym.

Edmund – brat Piotra, Łucji i Zuzanny. Jako król Narnii Edmund zasłynął z mądrych rad i wyroków, dlatego został  mianowany królem Edmundem Sprawiedliwym.

Zuzanna – siostra Łucji, Piotra i Edmunda. Jako królowa Narnii Zuzanna wyrosła na smukłą, pełną wdzięku dziewczynę o czarnych włosach. Nazywano ją królową Zuzanną Łagodną.

Profesor –   w jego domu na wsi  mieszkały dzieci w czasie okupacji.  Dziesięć mil od najbliższej stacji kolejowej i dwie mile od najbliższej poczty. Profesor nie miał żony.  Mieszkał w wielkim starym domu,  w którym pomagała mu  gospodyni, panią Macready, i jej trzema pomocnice: Ivy, Margaret i Betty.

pani Macready – gospodyni Profesora

Ivy – pomocnica gospodyni w domu Profesora

Margaret – pomocnica gospodyni w domu Profesora

Betty – pomocnica gospodyni w domu Profesora

pan Bóbr – przeciwnik Białej Królowej, dlatego zaprowadził dzieci do Aslana.

pani Bobrowa– żona pana Bobra

Aslan– zwany też Wielkim Lwem, z tureckiego aslan – lew, stwórca i najwyższy opiekun świata Narnii, syn Władcy-zza-Morza, król zwierząt

Biała Czarownica – według pana Bobra pochodzi częściowo od Dżinów i Olbrzymów, Królowa Narnii i Cesarzowa Samotnych Wysp

Tumnus– faun, przyjaciel Łucji