Karol Lew charakterystyka

Charakterystyka Karola Lwie Serce

Głównym bohaterem w powieści Bracia Lwie Serce Astrid Lingren był Karol Lew. Dziesięcioletni chłopiec nazywany był przez brata Sucharkiem.

Chłopcem opiekował się Jonatan, ponieważ był ciężko chory. Przez ostatnie pół roku nie chodził do szkoły, często kaszlał w nocy. Bardzo kochał swojego brata, któremu ufał  i lubił spędzać czas w jego towarzystwie. Po śmierci przeniósł się do fantastycznej krainy Nangijali. Po wyjeździe Jonatana z Zagrody Jeźdźców wyruszył w podróż za bratem. Pokonał wiele przeszkód, aby spotkać Jonatana. Razem z nim walczył z Tengilem.

Starał się dorównać Jonatanowi odwagą oraz męstwem. Pomógł uwolnić Orwara z Groty Katli, dzięki jego odważnej postawie udało się braciom uniknąć pościgu. Uratował Sofię oraz Huberta przed zasadzką, jaką przygotował dla nich zdrajca Jossi. Przekonał przyjaciół, że Jossi nosi na piersiach piętno Katli.

Lubił jeździć konno, kochał swojego konia Fialara. Wielką przyjemność sprawiało mu łowienie ryb, kąpiel w rzece, czy opieka nad królikami w Zagrodzie Jeźdźców.

Moim zdaniem, Karol Lew zasłużył na przydomek Karol Lwie Serce, dlatego, że pokonał strach i mężnie przeciwstawił się żołnierzom Tengila oraz pomógł Jonatanowi przenieść się do Nangilimy.