Carpie diem – chwytaj dzień! Zredaguj list, w którym spróbujesz przekonać przyjaciela do życia zgodnie z horacjańską zasadą.

   Carpie diem – chwytaj dzień ! Zredaguj list, w którym spróbujesz przekonać przyjaciela do życia zgodnie z horacjańską zasadą.

Warszawa, 12.10.2014 r.

Drogi Łukaszu !

Piszę do Ciebie, ponieważ chciałem podzielić się Tobą wrażeniami z pobytu we Włoszech. Spędziłem w tym malowniczym kraju cały miesiąc!

Ten wyjazd zmienił moje przekonania oraz filozofię życia. Każdy dzień wypełniony być atrakcjami, na początku zwiedzaliśmy niezwykłe zabytki w Rzymie, Florencji oraz Mediolanie. Moi rodzice zaplanowali podróż po całych Włoszech, byłem niezadowolony, ponieważ wolałem grać w moje ulubione gry komputerowe. Spędzałem dużo czasu przed komputerem, dlatego rodzice postanowili walczyć z moim uzależnieniem od komputera. Dochodziło między nami do ciągłej wymiany zdań oraz awantur.

Pewnego słonecznego dnia rodzice wybraliśmy się na wycieczkę do Wenecji statkiem. Niestety okazało się, że doszło do awarii i nasz statek zaczął tonąć. Zrozumiałem, że powinienem korzystać z każdej chwili mojego życia, ponieważ życie jest bardzo kruche. W tej strasznej chwili żałowałem, że nie wykorzystałem czasu, nie nauczyłem się grać w szachy, jeździć na nartach, nie zapisałem się na naukę gry na gitarze. Za dużo czasu marnowałem przed komputerem. W tej trudnej chwili obiecałem sobie, że każdy dzień postaram się przeżyć ciekawie. Moją obecną dewizą życiową jest hasło Horacego ,, Carpe diem ’’czyli chwytaj dzień .

Mój drogi Przyjacielu, zachęcam Cię, aby Ty również wykorzystał każdą chwilę na spotkania z ciekawymi ludźmi, na nawiązywanie nowych przyjaźni, podróżowanie po świecie. Szkoda marnować życie na siedzenie w wirtualnym świecie, gdy można nauczyć się wielu interesujących umiejętności.

Na zakończenie mojego listu chciałem Cię zaprosić na wycieczkę po Warszawie. Czekam na Twój przyjazd !! Carpe diem Przyjacielu !

Twój oddany przyjaciel Tomek