Radio na tle innych mediów w moim życiu – wywiad z wielbicielem radia.

Radio na tle innych mediów w moim życiu – wywiad z wielbicielem radia.

– Witam, jestem dziennikarzem szkolnej gazety ,, Drugi dzwonek  '' . Czy mogę prosić o udzielenie wywiadu na temat radia ?

– Dzień dobry, z chęcią porozmawiam na temat radia, ponieważ odgrywa w moim życiu ważną rolę.

–  Kiedy po raz pierwszy odkryłeś magię radia ?

–  Już w szkole podstawowej zacząłem słuchać audycji radiowych poświęconych muzyce oraz aktualnościom sportowym. Moim ulubionym i pierwszym programem była Kronika sportowa. W czasie programu prowadzący w niezwykle interesujący sposób komentował rozgrywki sportowe w piłkę nożną oraz koszykówkę. Podawał nie tylko wyniki rozgrywek, ale także oceniał grę zawodników. Słuchanie audycji sprawiło mi ogromną przyjemność, ale też trochę uzalezniło.Potem zacząłem słuchać muzyki oraz czekać na informację dnia.

– Dlaczego radio, Twoim zdaniem, ma tak wielu zwolenników ?

– Myślę, że możliwości radia są olbrzymię. Rozwija wyobraźnię, ponieważ nie przedstawia obrazów, a opiera się tylko na słowach. Słuchać może sobie dowolnie przeobrazić informacje na obraz. W ten sposób radio nie rozczarowuje, daje olbrzymie możliwości interpretacji zdarzeń. Radio ma olbrzymi zasięg, a do jego wysłuchania wystarczy nawet zwykły telefon i słuchawki.

– Jak często słuchasz radia ?

– Radio towarzyszy mi na co dzień. Ma olbrzymi zasięg dociera prawie do każdego domu, wpływa na poglady dorosłych, jak i dzieic i młodzieży. Dzięki niemu świat jest na wyciągnięcie ręki. Duża różnorodność tematyki programów pozwala na wybranie ulubionych, sprzyja rozwojowi  i zaspokaja głód wiedzy. Radio jest medium, z którego można korzystać wszędzie bez żadnych ograniczeń. W czasie wycieczki rowerowej, czy na spływie kajakowych, czy podczas wspinaczki górskiej można umilać sobie czas słuchając ulubionych programów radiowych. Nie trzeba wybierać, radio jako medium może towarzyć prawie wszędzie i stać się żródłem informacji o świeci.

– Dziękuje za rozmowę.