Która z antycznych szkół głosiła idee bliskim Twoim poglądom?

Która z antycznych szkół głosiła idee bliskim Twoim poglądom?

Epikurejczycy to szkoła filozoficzna , którą założył grecki filozof Epikur z Samos(341-270 p.n.e.). Epikur twierdził, że celem życia każdego człowieka powinno być rozważne dążenie do przyjemności i szczęścia. Przekonywał, że receptą na szczęście powinno być usunięcie się ze świata i ,, życie w ukryciu ‘’ w otoczeniu przyjaciół i natury.

Zgadzam się ze stwierdzeniem Epikura, uważam, że człowiek powinien żyć w zgodzie z naturą, stanowi jego część. Przyroda budzi w człowieku pozytywne uczucia, sprawi , uspokaja, pozwala zapomnieć o problemach. W obliczy doskonałości natury, jej wielkości, nieprzewidywalności, a także tajemniczości wszelkie ludzkie sprawy wydają się błahe i mało ważne. Życie w zgodzie z naturą, zgodnie z jej rytmem jest zgodny z powołaniem człowieka, którego samopoczucie często zależy od pory roku. Latem staje się radosny, szczęśliwy pełen pozytywne energii, z kolei zimą budzi się w człowieku jego refleksyjna dusza, pozwalająca zastanowić się nas sensem istnienia.

Podoba mi się stwierdzenie Epikurejczyków ,że nie należy bać się śmierci, ponieważ tak naprawdę nie dotyczy ona człowieka,, bo gdy istniejemy, śmierć jest nieobecna, a gdy tylko śmierć się pojawi, wtedy nas już nie ma ‘’. Wprawdzie Epikur potępił tych, którzy szukają tylko ziemskich przyjemności, jednak na najważniejsze dobro uznał przyjemność. Jako przyjemność rozumiał unikanie cierpienia. Epikurem pochwala cnotę oraz ascezę. Filozofa Epikurejczyków pochwala dobro oraz proponuje człowiekowi godne, cnotliwe życie.