Luelle

Urodziła się w Dnia Zakopywania Broni i rocznicę Dnia Grozy- jej narodziny są naznaczone wyjątkowymi datami. Luelle jest blondynką o niebieskich oczach. O niej mówią słowa przepowiedni :,, a włosy jak złoto tego kraju, pszenica, a oczy jak niebo przed burzą.. ''. Czarownice muszą ukrywać Luelle i troszczyć się, aby Najeźdźcy jej nie odnaleźli, dlatego smarują jej twarz maścią z orzecha i farbują włosy.

Luelle poznajemy, gdy jako czteroletnie Dziecko wędruje przez Las ze swoją opiekunką. Dziewczynka długo nie zna swojego imienia, Czarownice, które nią opiekowały się, twierdziły, że musi zasłużyć, aby poznać swoje imię. Luelle w kolejnych etapach dorastania przybierała imiona ( przydomki )zanim poznała swoje imię Luelle.

1. Dziecko

2. Dziewczyna

3. Panienka

4 .Leulle

Dziecko –  Nie potrafi pokazywać uczuć, nie żegna  się z Pierwsza Czarownicą , nie umie jej podziękować, ani pokazać wdzieczności. Dziecko, mając pięć lat, dowiedziało się, że jego Opiekunką  jest Czarownicą; że tropią je okrutni rycerze w zbrojach, gotowi w każdej chwili zabić.   Pod okiem Czarownicy Dziecko uczyło się całą zimę W ciągu niecałego miesiąca Dziecko opanowało płynnie czytanie, pisanie, liczenie.  Potem czytało Wielką Księgę i nauczyło się zaklęcia przeobrażania. Z Księgi wyczytało historię Wielkiego Królestwa.Dziecko było wyjątkowo zdolne.

Dziecko przeczytało i zapamiętało rozdział zatytułowany “Magiczna Medycyna” – zmuszone przez swą Opiekunkę, wyleczyło złamaną i ropiejącą łapkę małej myszki, oparzoną przez lampę szmaragdową ćmę, przywróciło życie zamarzniętemu w śniegu ptakowi. Po przeczytaniu rozdziału “Magiczne Płyny” nauczyło się przyrządzać ze zwykłej wody z dodatkiem paru wybranych ziół różne napary i napoje, które utrudzonym przywracały siły, roztargnionym pamięć, nieszczęśliwym – radość, otępiałym – umysłową sprawność.

Dziewczynka

Gdy Dziecko skończyło siedem lat, zaopiekowała się nią Druga Czarownica. Gdu opuszczała swoją pierwszą Opiekunkę nie czuła żalu, czym sprawiła jej przykrość.W chwili przejścia pod opiekę Drugiej Czarownicy przestała być Dzieckiem stała się Dziewczynką. Niemal każdą chwilę, Dziewczynka poświęcała czytaniu Drugiego Rozdziału Księgi Mniejszej. Pełno w nim było zawiłych rysunków, wzorów matematyczno – magicznych i skomplikowanych nazw.  Mimo zniecierpliwienia wszelkie wzory, nawet te najtrudniejsze, łatwo wchodziły jej w głowę, zaś nazwy zapamiętywała z dziecinną wręcz łatwością. Po kilkunastu dniach intensywnej nauki,  już zdolna była wskazać i nazwać na granatowym niebie gwiezdne konstelacje i pojedyncze wielkie Gwiazdy. Wzbudziła zaskoczenie Czarownicy umiejętnością rozmawiania z gwiazdami.

Gdy Dziewczynka miała  czas spędzała go na swych ulubionych zajęciach. Rozmawiała z ptakami, drzewami i wszelką leśną zwierzyną, słuchała w nocy mowy Gwiazd i ich niezwykle ciekawych opowieści o losach planet – przeszłych, przyszłych, obecnych. Gdy skończyla dziewięć lat poświęciła czas na czytania Ksiegi Mniejszej.

Czarownica Druga nie chciała zaśpiewać jej Pieśni Jedynej, uważała, że jest za wcześnie, aby Dziewczynka poznała swoje przeznaczenie .Po pięciu latach przebywania w pieczarze z Czarownicą Drugą jej podopieczna nauczyła się czytać w myślach wszelkich żyjących istot

Panienka

Czarownica nauczyła Panienkę życia w zgodzie z Matką Naturą.

,, Czarownica uwrażliwiła Panienkę, by stąpając wśród traw uszanowała nie tylko rozległe trakty mrówek, ale by starała sienie rozdeptać dżdżownicy, nie stratować ślimaka, nie stłamsić stopą świeżo kiełkującego kwiatu. Sama nie wiedząc kiedy, Panienka przestała bezmyślnie obrywać wątłe gałązki krzewów, oduczyła się ranić drzewa, zrywając z nich kawałki kory; zanim wymiotła pajęczynę z kąta pokoju, najpierw delikatnie wynosiła żywego pająka na dwór.''