Ta osoba zasługuje na miano współczesnego rycerza (charakterystyka).

Ta osoba zasługuje na miano współczesnego rycerza ( charakterystyka ).

Rycerz był przedstawicielem uprzywilejowanej szlachty. Jak wasal podlegał zwierzchności swojego pana – seniora. Swoje życie poświęcał ochronie swojego pana , za co otrzymał określone przywileje. Rycerz średniowieczny w swoim życiu kierował się kodeksem rycerskich, gdzie główne hasło nakazywało mu oddanie Bogu i Ojczyźnie i seniorowi, kolejne nakazywały odwagę, ambicję, szacunek dla innych, obronę słabszych, a także okazywanie szacunku damom i sierotom.
Uważam, że na miano współczesnego rycerza zasługuje Marek Kamiński – podróżnik, polarnik, wykładowca i pisarz.
Swoją przygodę z podróżami rozpoczął od rejsu frachtowcem do Danii oraz dopłynięcia statkiem do Maroka. Te wyprawy na pewno udowodniły niezwykłą odwagę Marka Kamińskiego, który jako współczesny rycerz mógłby przytoczyć jedna z zasad kodeksu rycerskiego ,, Nigdy nie bądź tchórzliwy ”.
Marek Kamiński pisząc książki oraz w ramach działalności swojej fundacji realizuje wiele programów edukacyjnych dla młodzieży. Inspiruje w ten sposób młodzież do udziału w niezwykłych wyprawach, do poznawania świata do realizowania marzeń. Z cała pewnością , jak rycerz średniowieczny jest wzorem dla innych.
Marek Kamiński był pierwszą osobą, która zdobyła oba bieguny Ziemi w jednym roku. To dowodzi jego niezwykłej ambicji i  odwagi. Znany podróżnik brał udział w rejsie dookoła Atlantyku, dotarł i zbadał źródła Amazonki, przeszedł pustynię Gibsona. Jedyna nieudaną próbą  było dokonanie trawersu Antarktydy. Ta porażka pokazała, jak z godnością należy znosić klęski, zgodnie z zasadą kodeksu rycerskiego ,, Przegrane bitwy znoś z honorem ”.
Jedno z zasad kodeksu rycerskiego nakazuje rycerzowi ; ,, Bądź hojny dla ludzi w potrzebie ‘’. Myślę, że znany podróżnik udowodnił swoją misję niesienia pomocy potrzebującym działając w Fundacji Marka Kamińskiego. Dzięki działalności w niej poznał niepełnosprawnego Janka Melę, dla którego zorganizował wyprawę na biegun. Janek został pierwszą niepełnosprawną osobą na świecie, która zdobyła oba bieguny Ziemi. Z całą pewnością taka postawa podróżnika pomogła dodać odwagi niepełnosprawnym do realizacji własnych marzeń.
Polarnik odnosi się do ludzi z szacunkiem , jest też oddanym ojcem i mężem. W swoim życiu postępuje zgodnie ze swoimi ideałami i zasadami, jak prawdziwy rycerz.