Opisz, jak wyglądała planeta B- 612.

Opisz, jak wyglądała planeta B-12.Podaj przyczyny, dla których Mały Książę ją opuścił.

Planeta, z której pochodził, Mały Książę niewiele była większa od zwykłego domu. Planetą, z której przybył Mały Książę, jest gwiazdą B-612. Ta gwiazda była widziana raz tylko, w 1909 roku, przez tureckiego astronoma, który swoje odkrycie ogłosił na Międzynarodowym Kongresie Astronomów.

Na planecie Małego Księcia rosły rośliny pożyteczne oraz zielska. W rezultacie znajdowały się tam dobre nasiona roślin pożytecznych i złe nasiona zielsk.  Jeżeli był to pęd rzodkiewki albo róży, Mały Książę pozwalał  mu rosnąć.  Otóż na planecie Małego Księcia były ziarna straszliwe. Ziarna baobabu. Zakażony był nimi cały grunt. A kiedy baobab wyrośnie, to na wyrwanie jest za późno i nigdy już nie można się go pozbyć. Zajmie całą planetę. Przeorze ją korzeniami. A jeżeli planeta jest mała, a baobabów jest dużo, to one ją rozsadzają. Codziennie Mały Książę  wyrywał małe pędy baobaów. Musiał też nauczyyć się odróżniać je od krzewów róży.

Na planecie Małego Księcia kwiaty były zawsze bardzo skromne, o pojedynczej koronie płatków, nie zajmujące miejsca i nie przeszkadzające nikomu. Pojawiały się któregoś ranka wśród traw i więdły wieczorem.

Krzak róży wykiełkował w ciągu dnia z ziarna przyniesionego nie wiadomo skąd i Mały Książę z uwagą śledził ten pęd, zupełnie niepodobny do innych pędów. Krzak szybko przestał rosnąć i zaczął się formować kwiat. Mały Książę, który śledził pojawienie olbrzymiego pąka, wyczuwał, iż wykwitnie z niego jakieś cudowne zjawisko, lecz róża schowana w swoim zielonym domku przygotowywała się powoli. Starannie dobierała barw. Ubierała się wolno, dopasowywała płatki jeden do drugiego. Mały Książę zakochał sie w róży i z chęcią ją pielęgnował. Jednak Róża okazała się próżna i zdarzało się jej skłamać.

Mimo dobrej woli płynącej z jego miłości do róży Mały Książę przestał wierzyć róży. Stał się bardzo nieszczęśliwy, odkrył, że Róża nie jest doskonała. Postanowil opuścić planetę i różę. Uważał, że  nie potrafił zrozumieć róży. Twierdził, że powinien sądzić ją według czynów, a nie słów.

Mały s

Planeta Małego Księcia krążyła w okolicy planetek 325, 326, 327, 328, 329, 330. Zaczął więc od zwiedzania tych planet, aby znaleźć sobie zajęcie i czegoś się nauczyć.