Odnieś się do słów Stanisława Lema Ilość rzeczywiście godnych brania pod uwagę zagadek i tajemnic jest, tak na ziemi, jak i e Kosmosie, olbrzymia.

Odnieś się do słów StanisławaLema :

Ilość rzeczywiście godnych brania pod uwagę zagadek i tajemnic jest, tak na ziemi, jak i e Kosmosie, olbrzymia.

Otaczający nas świat jest niezwykle ciekawy, ale też niezbadany. Naukowcy od wielu stuleci próbują zbadać różne gatunki zwierząt i roślin, starają się wykyć istotę wielu zjawisk atmosferycznych, tworzą nowe teorie z dziedziny fizyki, chemii, czy medycyny. Niestety zdajemy sobie sprawę, że ilość niewyjaśnionych zagadek odnoszących się do zjawisk rządzących naturą  jest olbrzymia. Naukowcy są pełni pokory wobec sił rządzacych światem, tym bardziej, że ludzkie możliwości poznania są ograniczone, a nasza wiedza zbyt mała, aby podjąć próbę ich wyjaśnienia.

Myślę, że cykl programów telewizyjnych można by było poświęcić na próbę wyjaśnienia tajemnicy Trójkąta Bermundzkiego. W tej zagadkowej strefie obejmującej teren od Puerto Rico poprzez Bermudy po Miami, niejednokrotnie zdarzały się niewyjaśnione wypadki, zatonięcia okrętów. Naukowcy podejmowali próbę odnalezienie sił przyrody, które powodowałyby te nieszczęścia. Bezskutecznie, nawet powstało wiele legen, które mówiły o tajemniczyn pozaziemnskich siłach.

Ciekawym tematem jest hibernacja. Do dziś naukowcy próbują wyjaśnić zagadkę 19- letniej amerykanki, która zamarzła całą noc leżąc na mrozie. Lekarze nie dawali dziewczynie szans na przeżycie, wróżyli też konieczną amputację zamarźniętych części ciała. Olbrzymie zdziwienie budzi fakt, że dziewczyna odzyskała pełne zdrowie. Racjonaliści  twierdzą, że przypadek  Jean Hilliard  to ukryta tajemnica ludzkiego ciała i jego możliwości przetrwania w ekstremalnych warunkach.

Ciekawym tematem, który mógłby wzbudzić zainteresowanie widzów jest tajemniczy  Las Hoia Baciu mieszczący się  w Transylwanii , który zyskał przydomek  transylwańskiego Trójkąta Bermudzkiego.  Obserwuje się w nim dziwne zjawiska, świetliste, punkty, przezroczyste twarze, latające obiekty oraz niewyjasnione zniknięcia turystów.

Moim zdaniem widzów zainteresowałby cykl programów o źródłach energii, świat boryka się z kryzysem energetycznym, szuka się nowych bezpiecznych dla środowiska źródeł energii energii.  Najlepsze  są  odnawialne źródła energii elektrycznej: energia słoneczna, energia wiatru, pływów morskich, fal morskich i energia cieplna oceanów.  Omówienie nowych sposobów uzyskiwania energii mogłoby przyczynić się do stworzenia lepszego jutra.