Opis Pinokia

Opis Pinokia

Drewniany pajacyk był próżny, wybredny, leniwy oraz nieposłuszny. Swoim postępowaniem sprawił wiele przykrości Wróżce oraz swojemu przybranemu ojcu. Pinokio został wystrugany przez Dżeppetta z pnia drzewa .Pinokio była bardzo zwinny, gdy uciekał swojego przybranemu tatusiowi, przeskakiwał najwyższe żywopłoty. Gdy kłamała drewniany nos wydłużał mu się i rósł, dopóki nie przestawał kłamać.

Dżeppetto zrobił pajacykowi ubranko z papieru w kwiatki, trzewiczki z kory drzewnej, a czapeczkę z ośrodki chleba. Pinokiowi bardzo podobał się nowy wygląd, uważał, że wygląda jak prawdziwy pan.

Pinokio był łatwowierny, ponieważ uwierzył Lisowi i Kotu, że bez pracy uda mu się wyhodować na drzewach złote monety. Nie słuchał dobrych rad, nawet gdy był chory nie chciał wziąć lekarstwa, musieli go przekonać grabarze – króliki, aby połknął leki. Za kradzież został ukarany pilnując gospodarstwa jak pies łańcuchowy, jednak nie chciał zgodzić się na układy z kunami, wykazał się honorem i uczciwością. Dzięki swojej postawie został uwolniony przez gospodarza.

Przebywając w Krainie Zabawek zostaje zamieniony w osiołka i wtedy zrozumiał, jak duży błąd uczynił zostawiając szkołę, Wróżkę o niebieskich włosach oraz słuchając Knota, gdy zdecydował się na życie próżniaka w Krainie Zabawek. Wykazał się olbrzymią odwagą i sprytem, gdy umiał pokonać rekina i uwolnić swojego ojca Dżeppetto.

Myślę, że Pinokio ma wiele zalet, jednak popełniła wiele błędów. Bardzo się zmienił dlatego został prawdziwych chłopcem.