Augustus Gloop charakterystyka

Augustus Gloop  to bohater powieści ,, Charlie i tabliczka czekolady ” Roalda Dahla. Udało mu się znaleźć pierwszy  Złoty  Talon, wtedy  gazeta ,, Wiadomości Wieczorne’’ pokazywała na pierwszej stronie jego fotografię.

Był to  dziewięcioletni chłopiec, którego ulubionym zajęciem było jedzenie. Wygląd zewnętrzy świadczył o dużym apetycie chłopca i niechęci do stosowania diety.   „Nad spodniami wylewały się wielkie fałdy tłuszczu, a twarz przypominała monstrualny pączek, w który jak rodzynki wciśnięto dwoje łapczywych oczu” . Rodzice chłopca aprobowali jego nadmierne zamiłowanie do jedzenia i nie przejmowali się otyłością syna.   „Zjada tyle czekoladek dziennie, że było wprost niemożliwe, aby nie trafił na Złoty Talon. Jedzenie to jego hobby” .

Chłopiec nie był posłuszny, nie przejął się prośbami pan Wonki, aby nie podchodzić do czekoladowej rzeki. Jako egoista i łakomczuch myślał tylko  o własnych przyjemnościach. Wizytę w fabryce skończył szybko, gdy z powodu nadmiernego apetytu wpadł  do czekoladowej rzeki:

„Jak nietrudno zgadnąć, Augustus Gloop zakradł się cichcem na sam brzeg rzeki, uklęknął, a teraz nabierał ręką gorącą czekoladę i spijał tak szybko, jak tylko potrafił (…). Augustus był jednak głuchy na wszystkie wezwania, z wyjątkiem nakazów żołądka. Ułożył się płasko z głową zwisającą nad samą powierzchnią rzeki i chłeptał czekoladę niczym pies” (..). „Nagle rozległ się krzyk, potem chlupot – Auustus Gloop wpadł do rzeki i zniknął pod jej brunatną powierzchnią” .

Myślę, że Augstus Gloop to chłopiec, który nie miał silnej woli. Nie był też grzecznym i kulturalnym chłopcem, ponieważ jako gość Wonki nie uszanował jego prośby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.