Magiczne drzewo. Czerwone krzesło streszczenie

Magiczne drzewo. Czerwone krzesło. Streszczenie

I

Dziewięcioletniego Kukiego obudziła o dwunastej w nocy burza. Z sufitu kapała woda. Nikogo nie było w domu:  jego dwunastoletniego brata Filipa, ani  jedenastoletniej siostry Tosi. Pokój rodziców był pusty.

Nagle Kuki przestraszył się, ponieważ usłyszał, że ktoś wchodzi do mieszkania. Schował się za płaszczami w przedpokoju i uderzył wchodząca osobę fletem siostry. Okazało się, że to był Filip,  który na szczęście miał na głowie kask rowerowy. Po uderzeniu brata został mu na głowie guz, a z kolei siostra była zła, że zepsuł jej flet. Cała rodzina poszła na strych,  ponieważ wichura rozbiła okno na strychu i lała się woda. Tata Ross kazał Filipowi włożyć kask, ponieważ cały czas słychać było grzmoty pioruna.

Filip i Tosia chodzili do szkoły muzycznej. Filip grał na skrzypcach, Tosia na flecie, a rodzice byli muzykami w orkiestrze.Cała rodzina Rossów poszła spać o pierwszej w nocy.

II

Dwa tygodnie później w fabryce mebli Hoga zrobiono dębowe krzesło i pomalowano je na czerwony kolor. Był to jedyny egzemplarz, który miał jechać na targi do Gdańska. Kierowca, który wkładał krzesło do ciężarówki, miał wrażenie, że krzesło jest  ciepłe i rusza się.

III

Rodzice stracili pracę w orkiestrze i zamierzali poprosić bogatą ciocię Marylę o pożyczkę. Siostra mamy miała odwiedzić rodzinę Rossów, więc mama zarządziła sprzątanie. Kuki z Filipem wkręcali żarówkę do lampy. Kuki spadł na stół z tortem i filiżankami. Tort się rozprysł po całym pokoju, a filiżanki potłukły. Mama była załamana. Kazała iść Tośce z chłopcami do sklepu i kupić nowy tort i ciastka.

26 thoughts on “Magiczne drzewo. Czerwone krzesło streszczenie”

1. Anonim pisze:

Super

2. Matiking890 pisze:

Dzięki, teraz mogę napisać pracę domową w mgnieniu oka!

3. Wiktoria pisze:

Wow
    Fajne ale długie

4. alot pisze:

niesamowite

5. Anonim pisze:

elo mordo faje streszczenie xd no dzięki temudostałem szóstkę

6. Michał kuskowski pisze:

Zapomniałeś o początku czyli o tej burzy. Pozdro. Mr. ZIELONY

7. Anonim pisze:

fajne, ale Kuki, a nie Kuka
    ale tak to fajne fajne naprawde

8. Adek pisze:

Jest 1 błąd

9. Jdbxjd pisze:

Mega

10. Anonim pisze:

Spoko to streszczenie

11. Anonim pisze:

ale super streszczenie szczegółowe i bez owijania w bawełnę, dzięki za Fatygę! Pozdrawiam.

12. Maja z 5 klasy :) pisze:

Super! Bardzo mi to pomogło! Szacunek dla tego kto to przeanalizował i napisał streszczeni. Gratulacje! 🙂

13. Anonim pisze:

bardzo przydadne poleca dostałem dzienki temu pięć 6

14. Kasia pisze:

Ta lrktura jest bardzo fajna Szukam chłopaka z 6klasy i 13-latka fla mojej kuzynki

15. Anonim pisze:

Dzienki:)

16. butu pisze:

Ta opowieść była niespodziewana bo co magiczny e krzesło i trochę smutne mówię to bo ta parka jestem mega dziękuję za uwagę

17. Hahaha pisze:

Dziękuję za przypomnienie mi książki

18. anonim pisze:

dzienkii 🙂

19. Anonim pisze:

Bardzo serdecznie polecam tą lekturę bo mi bardzo dobrze się czytało i przyjemnie i jak streszczenie raz czy dwa razy przeczytałam to już wszystko wiedziałam. Ta lektura jest bardzo łatwa , fajna i przyjemna. Polecam bardzo serdecznie i pozdrawiam wszystkich kto to czyta ten komentarz POZDRAWIAM!!

20. graczM pisze:

ekstra dostałam 6 dzieki

21. Samixaku pisze:

super troche dlugie ale na polskim milam szóstkę♥ dziekuje za streszczenie

22. Lolu baba pisze:

Dostałam szóstkę dzk

23. Super Niki pisze:

Bardzo fajnie się to czyta tylko szkoda że takie krudkie dosłam 5 z tej lektury bardzo mi się podoba pozdrawiam 🙂