Wymyśl ciekawy przedmiot, który mógłby być wykładany w Akademii. Opowiedz, na czym polegałaby jego nauka

Wymyśl ciekawy przedmiot, który mógłby być wykładany w Akademii. Opowiedz, na czym polegałaby jego nauka.
Myślę, że ciekawym przedmiotem, który mógłby być wykładany w Akademii pana Kleksa byłaby lekcja astronomii. Uczniowie w czasie lekcji podróżowaliby dzięki magii pana Kleksa po wszechświecie. Pierwsza lekcja odbyłaby się na czerwonej planecie, czyli Marsie. Ciekawe, czy rzeczywiście ta planeta jest zamieszkana. Można by zobaczyć wszystkie konstelacje gwiezdne oraz wybrać się w podróż Drogą Mleczną.
Ciekawą lekcją astronomii byłaby ta poświęcona ośmiom planetom Układu Słonecznego. Podróżowanie do czterech planet wewnętrznych : Merkurego, Wenus czy Marsa oraz czterech zewnętrznych : Jowiszu, Saturnie, Uranie i Neptunie byłoby bardzo pouczające. Może okazałoby się, że nie człowiek nie jest sam w Układzie Słonecznym.


Niezwykła lekcją byłyby odwiedzenie księżyców tych planet oraz przekonanie się, czy są tam pory roku i podział na doby. Prowadzenie badań i samodzielnych obserwacji na pewno nauczyłoby nas więcej z astronomii niż godziny spędzone nad książka.
Myślę, że lekcja astronomii byłaby najbardziej lubianą w Akademii pana Kleksa.

One thought on “Wymyśl ciekawy przedmiot, który mógłby być wykładany w Akademii. Opowiedz, na czym polegałaby jego nauka”

  1. lekcja astronomii pisze:

    Uczniowie w czasie lekcji podróżowaliby dzięki magii pana kleksa po wrzechświecie Pierwsza lekcja odbyłaby się na marsie gdzie pn kleks uczyłby nas rozmawiać z kosmitami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.