Który przedmiot szkolny lubisz najbardziej i dlaczego ?

Który przedmiot szkolny lubisz najbardziej i dlaczego ?

Moim ulubionym przedmiotem w szkole jest geografia. Staram się na każdą lekcję przygotować, aby aktywnie uczestniczyć w zajeciach.

Dzięki lekcjom geografii  zwiedzam cały świat, poznaję ciekawe miejsce oraz obyczaje mieszkańców świata. Chciałabym w przyszłości zwiedzać miejsca, które wyróżniają się ciekawą architekturą, egoztyczną florą i fauną, zadziwiają nowoczesnością albo szokują  swoją oryginalnością. Aby zrozumieć zwyczaje innych narodowości należy wiedzieć, w jakich żyją warunkach klimatycznych, jakie żyją tam zwierzęta, jaka rośnie tam roślinność.  Dzięki wiedzy zdobytej na geografii będę umiała zrozumieć sposób życia miekszkańców róznych kontynentów oraz stać się świadomoą ich częścią.

Gruntowna wiedza pozwoli mi włączyć się w ochornę środowiska. Cała ziemia boryka się z wieloma problemami,  chciałabym włączyć się w walkę o  ekologiczny sposób życia, odnoszenie się z większym szacunkeim do otaczającego nas środowiska. Wiele gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych, dzięki lekcjom geografii poznałam nazwy organizacji międzynarodowych, które zajmują się tym problemem. W przyszłości zamierzam zacząć w nich aktywnie działać.

Geografia to trudny przedmiot, pionieważ wiąże się z zjawiskami fizycznymi, geologicznymi oraz biologią i chemią. Geografia to pasjonujący przedmiot, ale dzięki mojej nauczycielce staje się bardzo ciekawy. Cieszę się, że na lekcji często oglądamy filmy, wyjeżdżamy na wycieczki oraz odwiedzamy wiele tematycznych wystaw.