Opowiedz najciekawszą przygodę braci Lwie Serce

Przygoda braci Lwie Serce

Pewnego dnia bracia Lwie Serce : Jonatan i Karol wyruszyli konno do Karmaniaki, do Groty Katli, aby uwolnić uwięzionego tam przez Tengila Orwara. Nieoczekiwanie zobaczyli  Katlę przy ścieżce do twierdzy Tengila. Usłyszeli jej ryk, ale jechali dalej. Wprowadzili konie  do  jaru skalnego pod Górą Katli i wyruszyli na zwiady.

Przed wejściem do bramy Groty Katli zobaczyli trzech strażników. Usłyszeli rozmowę strażników i dowiedzieli się, Orwar ma zginać tego dnia. Jonatan bardzo chciał znaleźć wejście do groty i wtedy z groty wyskoczył lis i wskazał do niej drogę. Lis wskazał im drogę, którą prawdopodobnie cześniej wydostał się też smok – Katla. Przez to  tajemne wejście bracia dostali się do ciemnego i przerażającego wnętrza groty. Bali się, ale wiedzieli, że muszą pokonać strach i pomóc Orwarowi. To od niego zależała wolność Doliny Dzikich Róż.

Po  długiej wędrówce dotarli do dużej groty, tam w drewnianej klatce był zamknięty Orwar. W chwili, gdy pojawili się bracia,  żołnierz Tengila  przyniósł Orwarowi latarkę, aby mógł zobaczyć Katlę.Potem Jonatan i Karol zaczęli  przy pomocy noży ciąć pręty klatki i niszczyć ją.  Udało się im ją połamać  i wyciągnąć z niej Orwara, który nie miał siły sam iść. Potem ukryli go w jednym z tuneli groty. Gdy pojawili się żołnierze Tengila nie zauważyli zbiegów, a bracia razem z Orwarem uciekli z Groty Katli.

To była njaciekawsza przygody braci Lwie Serce, którzy dzięki swojej bohaterskiemu zachowaniu udowodnili, że zasługują na przydomek Lwie Serce.