Moja wymarzona podróż

Moja wymarzona podróż

       Należę do miłośników podróży, dlatego długo przed wakacjami planuję swoje zagraniczne podróże. W tym roku postanowiłem zwiedzić Hiszpanię, która należy do najpiękniejszych miejsc w Europie.

      Swoją wakacyjną przygodę rozpocząłem od wybrania jednej z ofert biura podróży. W mojej wyprawie uczestniczyli też przyjaciele, bez których nie wyobrażam sobie wakacji. Moja podróż rozpoczęła się od przejazdu autokarem z Gdańska do Alp francuskich. Tutaj przeżyłem wiele pełnych strachu chwil, ponieważ jechaliśmy do miejscowości La Salette drogą, która przypominała serpentynę, na wysokości  200 m n.p.m. Chwile pełne strachu zostały wynagrodzone, pięknymi widokami, które można było podziwiać na szczycie. Ciekawy był fakt, że na wzniesieniu nie było skał, tylko zielone łąki. Noc spędziliśmy w klasztorze, który zachwycał swoją średniowieczna architekturą.

        Następnego dnia pojechaliśmy do oddalonej o 700 km Barcelony stolicy Katalonii. To piękne miasto było położone w południowo – wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym.W czasie drogi do Barcelony podziwiałem malownicze pola, na których rosły: pszenica, ryż, jęczmień i winorośl. Największe moje zdziwienie wzbudziła plantacja drzew eukaliptusowych, a także dębu korkowego. Takie rośliny wydały mi się bardzo egzotyczne. W Barcelonie zrobiły na mnie wrażenie piękne zabytki, do których należy zaliczyć głównie Katedrę Sagrada Familia, jej wygląd zbudził mój podziw. Olbrzymie wrażenie sprawiła  też wizyta w Starym Mieście, a przede wszystkim zabytkowe kamienice, które powstały na początku XX wieku.

       Wróciłem do Polski zafascynowany pięknym miastem Barceloną. Postanowiłem, że zaplanuję następną podróż, aby zwiedzić inne hiszpańskie miasta.