Dzięki temu moje życie ma sens (opowiadanie).

Dzięki temu moje życie ma sens ( opowiadanie )

Wczoraj wieczorem oglądałam program poświęcony Annie Dymnie. Znałam tę słynną aktorkę przede wszystkim z ról teatralnych oraz filmowych. Nie wiedziałam, że jest założycielką fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnych intelektualnie ,, Mimo wszystko ‘’. Postanowiłam następnego dnia odwiedzić moją koleżankę, która ma siostrę ze zespołem Downa, chciałam zrozumieć, jak można czerpać radość ze spędzania czasu z osobami chorymi. Po lekcjach zaproponowałam mojej koleżance wspólne przygotowanie się do trudnego sprawdzianu z fizyki u niej w domu. Był to tylko pretekst do spotkania z jej siostrą. Zgodziła się i odwiedziłam ja w domu.

Po kilku godzinach spędzonych u koleżanki stwierdziłam, że Agata – niepełnosprawna siostra mojej przyjaciółki jest osobą o niespotykanym optymizmie. Potrafi cieszyć się każdą chwilą oraz jest bardzo szczera. Zrozumiałam w tej chwili, dlaczego Anna Dymna jest taka szczęśliwa i pełna radości. Przebywanie z ludźmi chorymi sprawia, że doceniamy świat, który nas otacza. Potrafimy cieszyć się z drobnostek. Postanowiłam zostać  wolontariuszką pomagającym ludziom niepełnosprawnym intelektualnie.

Następnego dnia zgłosiłam się do mojej wychowawczyni z inicjatywą założenia grupy wolontariuszy, którzy pomagaliby osobom niepełnosprawnym. Wiem, że będę musiała dużo nauczyć się,  byłam przekonana, że dzięki tej  inicjatywie moje życie nabierze sensu. Nie myliłam się. Pomoc innym sprawia, że stajemy się bardziej wrażliwy na ludzkie cierpienie, stajemy się lepszymi ludźmi.

Od tej chwili dwa razy w tygodniu jako wolontariuszka spędzam czas z osobami niepełnosprawnymi, pomagam im w codziennych czynnościach, razem z nimi czytam, bawię się i gram w różne gry. Poza tym chodzimy na spacery i jeździmy na wycieczki. Dzięki temu moje życie ma sens, przestałam myśleć tylko o sobie, stałam się lepszą osobą, pełną empatii oraz zrozumienia dla innych.