Gigi Oprowadzacz charakterystyka

Charakterystyka – Gigi Oprowadzacz

  Gigi Oprowadzacz był drugim najlepszym przyjacielem Momo.

Był on ładnym chłopcem o rozmarzonych oczach, ale wprost niepohamowanym języku. Zawsze był gotów do żartów i figli, a śmiał się tak szczerze, że słuchający musiał chcąc nie chcąc śmiać się razem z nim. Nazywał się Girolamo, ale wołano na niego Gigi.

Zajmował się oprowadzaniem, chociaż to był tylko jeden z zawodów, jakie wykonywał, dlatego nazywani go Gigi Oprowadzacz. Jedyną oznaką przewodnika, jaką miał, była czapka z daszkiem. Wkładał ją natychmiast, kiedy spotykał paru turystów błąkających się po okolicy. Wtedy podchodził do nich z poważną miną i proponował, że ich oprowadzi i wszystko im objaśni. Jeśli turyści na to przystawali, zabierał się do dzieła i bardzo zmyślał. Z taką szybkością opowiadał zmyślone wydarzenia, podawał imiona i daty, że słuchaczom zaczynało się kręcić w głowie. Niektórzy zauważali to i źli odchodzili, większość jednak brała wszystko za dobrą monetę i płaciła tez dobrymi monetami, kiedy Gigi na zakończenie podsuwał im czapkę. Ludzie z sąsiedztwa śmieli się z pomysłów Gigiego, ale czasem i oni mieli niepewne miny i mówili, że nie uchodzi, aby za zmyślone historie brać pieniądze.

Niestety jednak bardzo rzadko przychodzili turyści, którzy chcieli zwiedzić amfiteatr, Gigi musiał więc chwytać się innych zawodów. Bywał, zależnie od okoliczności, dozorcą w parku, świadkiem na ślubie, wyprowadzał psy na spacer, nosił miłosne listy, brał udział w pogrzebach, sprzedawał pamiątki, dostarczał poywienia dla kotów i robił jeszcze wiele innych rzeczy.

Gigi marzył o tym, żeby kiedyś być sławnym i bogatym. Mieszkałby wtedy w bajecznie pięknym domu, otoczonym ogrodem, jadłby z pozłacanych talerzy i sypiał na jedwabnych poduszkach. Niestety nie był pracowity i nie lubił ciężkiej pracy, więc jego marzenia wydawały się nierealne. Jednak dzięki szarym panom, udało mu się je zrealizować. Nie dało mu to jednak szczęścia i zadowolenia.

Gigi Oprowadzacz to bardzo ciekawy bohater, który zadziwia swoją bogatą osobowością oraz różnorodnymi zainteresowaniami i umiejętnościami.