Czy sądzisz, że kłamstwo należy karać? Uzasadnij swoje zdanie.

Czy sądzisz, że kłamstwo należy karać? Uzasadnij swoje zdanie.

Myślę, że kłamstwo jest złe, każdy kto kłamie ponosi karę. Na pewno nie mówienie prawdy sprawia, że traci się przyjaciół. Przyjaciel powinien wyróżniać się prawdomównością, od przyjaciela oczekuje się prawdy, nawet najgorszej. Często przyjaciele mówią dzielą się opiniami na swój temat, w których nie ma miejsca na nieprawdziwe komentarze dotyczące wyglądu czy zachowania. Zdarza się, że ktoś kłamie, ponieważ nie chce sprawić koledze czy koleżance przykrości, na przykład na temat wyglądu. Ale myślę, że lepiej znać nawet najgorszą prawdę.

Rodzice troszcząc się o swoje dzieci chętnie pomagają nawet w najtrudniejszych problemach, jednak najlepiej od razu szczerze przyznać się do swoich błędów, nie warto ukrywać złych postępków. Gdy rodzice będą znali prawdę, wtedy będą mogli pomóc.

Myślę, że kłamstwo sprawia, że inni cierpią, dlatego kłamstwo należy karać. Jeżeli świadomie kłamiąc będziemy źle wyrażali się o koledze, nauczycielu czy rodzicach możemy sprawić wiele zła. Dlatego uważam, że kłamstwo należy surowo ukarać.