Napisz w imieniu Orfeusza list do przebywającej w Hadesie Eurydyki.

Napisz w imieniu Orfeusza list do przebywającej w Hadesie Eurydyki. Pamiętaj, że powinien to być list miłosny.

                                                                                                                                                                       Tracja,

                                                                 Ukochana Eurydyko!
Kochana żono, piszę do Ciebie, ponieważ chciałbym powiedzieć Ci, jak wielką darzę Cie miłością.Urzekłaś mnie w chwili, gdy Cie po raz pierwszy ujrzałem, tańczącą wśród drzew w blasku księżyca. Wyglądałaś tak pięknie; twoje oczy błyszczały, a włosy pachniały lasem. Oczywiście nigdy nie zapomnę tej chwili!
Spędziłem z Tobą wiele wspaniałych dni, to dla Ciebie śpiewałem i grałem na lutni ! Mój śpiew był zawsze pełen miłości dla Ciebie, mojej ukochanej żony. Wspólnie opiekowaliśmy się drzewami w naszym lesie, spędzaliśmy czas ze zwierzętami, które kładły się u naszych stóp. Z całą pewnością każdy dzień spędzony z Tobą był wyjątkowy, niezwykły, przepełniony radością oraz szczęściem. Potrafiłaś zaopiekować się każdym potrzebującym zwierzątkiem, pochylić się nad chorym drzewem. Teraz, gdy budzę się sam, czuję, że nasza dolina straciła największą ozdobę, a kwiaty, które na niej rosły swój urok.
Wiele dni szukałem Cię wśród drzew i łąk, wołałem i rozpaczałem. Dzisiaj wiem, że jest szansa Twojego powrotu z ponurego Hadesu. W związku z tym wyruszam do królestwa zmarłych, obiecuję, że nie wrócę sam. Niewątpliwie przekonam Charona i Hadesa, że jesteś mi potrzebna, ponieważ  bez Ciebie moje życie straci sens!
Niewątpliwie już niedługo będziemy razem, marzę o chwili, w której spojrzę na Twoją piękną twarz a przede wszystkim cudowne oczy. Usłyszę Twój głos i zobaczę, jak tańczysz wśród kwiatów. Do zobaczenia ukochana.
Twój kochający mąż Ofreusz

2 thoughts on “Napisz w imieniu Orfeusza list do przebywającej w Hadesie Eurydyki.”

  1. reklama pisze:

    Dziękuję, znalazłem u państwa na stronie
    masę interesujących mnie informacji. Oby tak dalej!
    Pozdrawiam

  2. Kamila pisze:

    Bardzo dobra strona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.