Na podstawie lektury „Chłopcy z Placu Broni” napisz czy warto być uczciwym. Opowiedz, korzystając z wiadomości o bohaterach książki.

Na podstawie lektury "Chłopcy z Placu Broni" napisz czy warto być uczciwym. Opowiedz, korzystając z wiadomości o bohaterach książki.

Myślę, że warto być uczciwym, ponieważ taka cecha wyróżnia osoby szlachetne oraz honorowe. Główny bohater powieści ,, Chłopcy z Placu Broni ''. Ernest Nemeczek postępował szlachetnie i uczciwie. Gdy został złapany przez czerwonoskórych postąpił nie zdradził przyjaciół, był lojalny i uczciwy. Feri Acz docenił odwagę Ernesta, zaproponował mu nawet przystąpienie do czerwonych koszul.

Gereb to negatywna postać w powieści, ponieważ zdradził swoich przyjaciół, aby zemścić się za niespełnione ambicje zostania przywódcą . Gdy w czasie głosowanie chłopcy z Placu Broni na swojego przywódcę wybrali Bokę, zazdrosny Gereb postanowił przyłączyć się do chłopców z Ogrodu Botanicznego. Zachował się nieuczciwie, ponieważ oszukiwał własnych przyjaciół i ukradkiem opracowywał z czerwonoskórymi plac zdobycia Placu Broni. Jednak jego zdrada i nieuczciwie zachowanie nie opłacało się, ponieważ nie tylko stracił zaufanie przyjaciół, ale też został odrzucony przez Feriego Acza jako chłopiec bez honoru. Charakteryzowała go nieuczciwość i dwulicowość , gdy oszukiwał własnych przyjaciół. Gdy zrozumiał swój błąd, postanowił prosić o wybaczenie i ponowne przyjęcie do drużyny chłopców z Placu Broni.

Myślę, że warto być uczciwym, dlatego że, wtedy zyskuje się przyjaciół i szacunek dla samego siebie.

3 thoughts on “Na podstawie lektury „Chłopcy z Placu Broni” napisz czy warto być uczciwym. Opowiedz, korzystając z wiadomości o bohaterach książki.”

  1. Anonim pisze:

    Spoko tylko trochę nie związane z tematem miało być o Nemeczku a nie o Fermi Aczu i o Gereba

  2. Anonim pisze:

    Spoko tylko trochę nie związane z tematem miało być o Nemeczku a nie o Fermi Aczu i o Gerebie

  3. Jess pisze:

    Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.