Na podstawie opowiadania Uranowe uszy u stal, w jaki sposób udało się obalić złego władcę ?

Na podstawie opowiadania Uranowe uszy u stal, w jaki sposób udało się obalić złego władcę ?  Kto próbował obalić władcę ? W jaki sposób ?

     Kosmogonik  stworzył trzy planety : pierwszą stworzył gazową, drugą węglową, a do trzeciej już mu tylko najcięższe metale zostały, wyszła więc z tego kula aktynowców. W powstałej w ten sposób planecie Aktynurii rządził okrutny Architor. Palatynidzi, którzy mieszkali na planecie postanowili obalić złego władcę. Palatynidzi nie mogli jednak się spotykać,  bo Architor kazał im nosić uranowe pancerze, które przy spotkaniu z innymi pancerzami wybuchały.Jednak  Pyron, młody wynalazca, wynalazł telegraf bez drutu i mieszkańcy Aktynurii mogli się porozymiewać między sobą. Pyron wymyślił też szyfr w czasie rozmów, ponieważ władca bał się spisku i podłsuchiwał wszystkie rozmowy.

     Niestety Architor zamknął w paladzkiej baszcie Pylona i kazał mu zaśrubować usta. Wtedy, gdy wydawało się, że nie ma już nadziei na ratunek,  pojawił się Kosmogonik, któremu okrutne rządy Architrora nie spodobały się. Postanowił pomoć Palatynidom. Wykroił z blachy kadmowej nauszniki, które chroniły mieszkańców. Następnie wykonał z uranu dukaty, które mieszkańcy Aktynurii wręczyli jako daninę władcy.

      W nocy doszło do reakcji łańcuchowej i uranowe dukaty w skarcbu wybuchły niszcząc pałac oraz władcę Architrora. Siła  wybuchy była taka, że sześćset oderwanych dłoni tyrana poleciało w próżnię międzygwiezdną.