Bohaterowie I nie było już nikogo

Bohaterowie      I nie było już nikogo

Anthony James Marston  – był pierwszą ofiarą tajemniczego mordercy. Budził zainteresowanie ze względu na swoją urodę oraz drogi samochód.  Został oskarżony o zabicie 14 listopada ubiegłego roku Johna i Lucy Combes. Jechał szybko, gdy za rogu willi wyszła  ,, para dzieciaków''. Na rok zabrano mu prawo jazdy. Nie wykazał  skruchy i nie czuł się winny.To zdarzenie uważał za przypadek i pech – Sędzia uważa, że jest  on człowiekiem amoralnym, niebezpiecznym dla otoczenia.  Został otruty cyjankiem.

Ethel Rogers była drugą ofiarą. Była kucharką oraz żoną służącego Thomasa Rogersa. Na Wyspie Murzynków przygotowała pokoje dla gości. Razem z meżem Ethel Rogers  była odpowiedzialna za śmierć Jennifer Brady, która umarła 6 maja 1929 roku.

Jej zachowanie świadczyło o wyrzutach sumienia, została oskarżona o nieudzielenie pomocy swoje pracodawczyni. Nie wezwano na czas lekarza i chora zmarła. Mąż pani Rogers tłumaczył się, że telefon był wyłączony i szalała burza, dlatego nie mogli wezwać lekarza. Po jej śmierci otrzymali legat ( zapis w testamencie, wynagrodzenie)  za wierną służbę.

Pani Rogers zmarła pod wpływem środków nasennych, które zostały dosypane do jej brandy.

John Gordon Macarthur  – rozmyślnie spowodował śmierć kochanka swej żony, Arthura Richmonda, 14 stycznia 1917 roku.

John Gordon Macarthur  – był trzecią ofiarą.  Emerytowany generał, o wspaniałej żołnierskiej karierze.

Rozmyślnie spowodował śmierć kochanka swej żony, Arthura Richmonda, 14 stycznia 1917 roku.

Arthur Richmond był jego podwaładnym.  

Thomas Rogers był czwartą ofiarą. służący , lokaj i kucharka, byli  odpowiedzialni za śmierć Jennifer Brady, która umarła 6 maja 1929 roku.Służył w wilii na Wyspie Żołnierzyków. Zapytany o nieudzielenie pierwszej pomocy pracodowaczyni nie przyznał się do winy, uważał, że zrobił wszystko, co możliwe, aby uratować jej życie. Był zaniepokojny znikaniem figurek żołnierzyków, co może świadczyć o wyrzutach sumienia. Został oskarżony o nieudzielenie pomocy swoje pracodawczyni. Nie wezwano na czas lekarza i chora zmarła. Mąż pani Rogers tłumaczył się, że telefon był wyłączony i szalała burza, dlatego nie mogli wezwać lekarza. Po jej śmierci otrzymali legat ( zapis w testamencie, wynagrodzenie)  za wierną służbę.

Został zabity siekierą w drewutni.

Emily Carolin Brent  – Emily Carolin Brent była piątą ofiarą. Córka pułkownika, sześdziesięciopięciaoletnia stara panna o drobnej budowie ciała.  Przyczyniła się do śmierci  swojej służącej Beatrix Taylor 5 listopada 1931 roku, która popełniła samobójstwo, gdy została zwolniona z pracy z powodu ciąży.

Edward George Armstrong siódma ofiara,  bogaty i znany doktor , chirurg z Londynu, odpowiedzialny za spowodowanie śmierci Louisy Marii Clees w dniu 14 marca 1925 roku w czasie operacji, kiedy operował pod wpływem alkoholu. Żałował staruszki, miała wyrzuty sumienia. Od momentu operacji przestał pić. Trzeciego dnia pobytu  na Wyspie Murzynków zniknął, a następnego dnia znaleziono jego ciało na brzegu, wyrzucone przez fale morskie. Zginął zrzucony ze skały.

William Henry Blore  – Policjant William Henry Blore był ósmą ofiarą . Właściciel biura detektywistycznego. Znał nazwiska wszsytkich osób na Wyspie Murzynków.  Spowodował śmierć Jamesa Stephena Landora 10 października 1928 roku.

Philip Lombard  – Kapitan Philip Lombard był dziewiątą ofiarą. Był wysokim mężczyzną o opalonej twarzy i jasnych oczach.

 
 
 
 
 

Przyjechał na wyspę zaangażowany przez pośrednika Isaaca Morrisa, który zaofiarował mu sto gwinei. Kapitan Philip Lombard został oskarżony za przęstępstwo, które miało miejsca podczas podróży do Afryki. W lutym 1932 roku spowodował śmierć dwudziestu jeden mężczyzn, wojowników jednego ze szczepów wschodniej Afryki. Zostawił tam na pewną śmierć głodową tubylców bez zapasów żywności.

Kapitan Philip Lombard zginął zastrzelony przez Verę.

Vera Elisabeth Claythorne  –  nauczycielka gimnastyki,  zabiła 11 sierpnia 1935 roku Cyrila Ogilvie Hamiltona.

Lawrence John Wargrave  –  sędzia na emeryturze, był  winny morderstwa popełnionego na Edwardzie Setonie 10 czerwca 1930 roku.