Czy znasz te sławne kobiety?

Matka Teresa z Kalkuty – laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, nieżyjąca już sio­stra zakonna, uznawana za współczesną świętą, założycielka Kongregacji Misjonarek Miłosierdzia, znana ze swej działalności wśród najuboższych warstw społecznych; niejedno­krotnie zbierała śmiertelnie chorych i bied­nych z ulic Kalkuty, nie obawiała się cierpie­nia ani śmierci; jej działalność bardzo doce­niał Jan Paweł II.
Wanda Rutkiewicz – alpinistka, która jako pierwsza Europejka i trzecia kobieta na świecie weszła na Mount Everest, jako jedna z nielicznych kobiet zdobywała ośmiotysięczniki, zaginęła w górach w 1992 r. Przykład osoby, która całe swe życie poświęciła wiel­kiej pasji i prawdopodobnie zapłaciła za nią życiem. Przykład odwagi i wytrwałości.
Janina Ochojska – żyjąca współcześnie, tryskająca ener­gią i pełna inicjatyw organiza­torka wielu akcji pomocy lu­dziom dotkniętym przez wojny i klęski żywiołowe na całym świecie, odważna, jeździ po ca­łym świecie z konwojami huma­nitarnymi; jest przykładem oso­by, która pokonuje swą niepeł­nosprawność, by pomagać innym.

Justyna Kowalczyk – tegoroczna brązo­wa medalistka olimpijska w biegach narciar­skich na dystansie 30 km techniką dowolną. Polska bohaterka tegorocznej olimpiady.

Beata Pawlikowska – współcześnie żyją­ca podróżniczka, dziennikarka, pisarka, od­wiedzająca najbardziej egzotyczne regiony świata; jej pasją są podróże, o których pisze; nigdy nie skończyła studiów, podróże to jej sposób nażycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.