Charlie i fabryka czekolady streszczenie

1.Pojawia się Charlie.

Cała rodzina Bucket mieszkała w niedużym domku na skraju wielkiego miasta. Łóżko odstąpiono czworgu dziadkom, którzy byli starzy i zmęczeni i nie wstawali.Dziadek Joe i babcia Josephine zajmowai jedną stronę łóżka, a  dziadek George i babcia Georgina drugą. Z całej rodziny pracował tylko pan Bucket w fabryce pasty do zębów siedział przy taśmie i umieszczał nakrętki na napełnionych wcześniej tubkach. Pan Bucket nie zarabiał dużo dlatego rodzina żyła bardzo biednie. Rodzice często rezygnowali z obiadu czy kolacji, aby oddać je synowi Charliemu, który marzył o czekoladzie. Często oglądał na wystawie bloki czekolady,  raz w roku w urodziny dostawał tabliczkę czekolady. Rodzina oszczędzała cały rok, aby ją kupić. Charlie Bucket przechodził codziennie obok bramy fabryki, wtedy zaciągał się cudownym aromatem czekolady.

http://zagadkowagramatyka.pl

2. Fabryka pana Willy’ego Wonki.

Wieczorami po kolacji składającej się z kapuśniaku Charlie szedł do pokoju swoich dziadków, którzy bardzo go kochali. Zawsze słuchał wieczorem ich opowieści ,a potem życzył im dobrej nocy. Dziadkowie bardzo kochali chłopca i czekali na jego wieczorne wizyty. Pewnego wieczoru dziadkowie opowiedzieli mu o Willym Wonce, którym zdaniem dziadka Joe uchodził za czarodzieja w dziedzinie czekolady. Chwalił jego niezwykłą pomysłowość, wymyślił on ponad dwieście nowych rodzajów czekolady, zamawiają u niego czekoladę prezydenci i królowie z całego świata.

3.Pan Wonka i hinduski książę.

Pewnego dnia książę Pondicherry napisał listo do Willy’ego Wonki, w którym poprosił go o zbudowanie pałacu z czekolady. Willy Wonka zgodził się  i stworzył pałac  składający się ze stu pokoi, wszystko było zbudowane z białej i ciemnej czekolady. Kiedy w łazience rozkręcał kran leciała z niego gorąca czekolada. Pan Wonka ostrzegł księcia, aby lepiej szybko zjadł pałac, bo może się rozpuścić. Książę nie słuchał, ale pięknego, słonecznego dnia pałac się rozpuścił i książę  nagle obudził się w jeziorze czekolady.