Córka Czarownic streszczenie

Rozdział I

Stara Kobieta opiekowała się Dzieckiem. Często zmieniały miejsce zamieszkania, gdy tylko ktoś ze Wsi je ostrzegał musiały uciekać i ukryć się w innym miejscu. Twarz dziecka była zawsze bruda, Stara Kobieta smarowała jej twarz maścią z orzecha, tak aby nie było widać jej rysów i jasnej skóry.

Pewnego razu Dziecko bawiąc się w lesie spotkało dziewczynkę. To do niej dowiedziała się, że mieszka ze Starą Kobietą  w opuszczonej  chałupie  starej Akton, która umarła, gdy ją pobili Najeźdźcy. Gdy Stara Kobieta dowiedziała się o tym, że Dziecko zdradziło ich kryjówkę nieznajomej dziewczynce od razu musiały uciekać w głąb Dużego Lasu. Często spały w skalnych pieczarach lub dziuplach drzew.  Spotkana pasterka dziwiła się, że Dziecko nie ma imienia. Stara Kobieta mówiła na nią Mała lub Dziecko – twierdziła, że jeszcze jest za mała na imię.

Zawsze miały co jeść, bo  mieszkańcy wsi dawali jedzenie zgodzie z Pradawnymi Obyczajami – że nakarmienie głodnego przyniesie obfitość pożywienia ofiarodawcy.

Pewnego dnia ostrzegł je wieśniak przed Najeźdźcamy, którzy zaczęli tropić uciekające Dziecko i Starą Kobietę. Stara Kobieta, aby je uratować wypowiedziała zaklęcie i zamieniła je w choinki. Najeźdzcy nie znaleźli poszukiwanych w leśnym zagajniku. Wtedy Dziecko dowiedziało się, że jej opiekunka jest Czarownicą i że ma prawo do jeszcze dwóch takich zaklęć, aby uratować życie. Czwarte już nie zadziała.Dziecko, mając pięć lat, dowiedziało się, że tropią je okrutni rycerze w zbrojach, gotowi w każdej chwili zabić.

Rozdział II

Dziecko zauważyło, że Stara Kobieta nie jest taka stara. Gdy mieszkali w starej stajni za Wsią, Dziecko – wkraczając w szósty rok swego życia – dowiedziało się, że istnieją Najeźdźcy, którzy chcą je zabić oraz uosabiają Śmierć.

Całą zimię Dziecko uczyło się liczenia, czytania i pisania. Opanowało te umiejętności w ciągu miesiąca. Czytała Księgę Czarownicy.Dziecko szybko uczyło się. Czarownica była z niej zadowolona.

Pewnego dnia zamieniła pająka w kłębek włóczki, a potem w ciągu godziny znalazła zaklecie na przemianę włóczki w pająka. Zrobiła to na polecenie Czarownicy, która kazała przywrócić pajączkowi życie. W ciągu najbliższych dni Dziecko bawiło się w przeobrażanie. Zawsze przywracało postać pierwotną, ponieważ Czarownica twierdziła, że nie można działać przeciwko Matce Naturze.

Potem Dziecko czytało baśń o Wielkim Królestwie. Dowiedziało się, że istniało naprawdę, a  765 lat temu Wielkie Królestwo zniknęło z map tego świata. Czarownica chciała aby Dziecko nie tylko przeczytała Księgę, ale też zanim ukończy 7 lat ma znać jej treść na pamięć. Znała już na pamięć rozdział Magiczna Medycyna i wyleczyła myszkę, potem nauczyła się rozdziału Magiczne Płyny i umiała przyrządzać z zioł napoje, które zmęczonym  przywracały siły,
roztargnionym pamięć, nieszczęśliwym – radość, otępiałym – umysłową sprawność.

Gdy przeczytała rozdział  O nieludzkich mowach wiedziało, że zdarza się dzień, w którym można zrozumieć zwierzęta, ptaki i drzewa.

Gdy Dziecko zapamiętało całą Księgę Czarownica kazała ją spalić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.