Jak spędziłem wakacje ?

Jak spędziłem wakacje ?

           Z wielką niecierpliwością czekałam na wakacje, ponieważ zaplanowałam wiele atrakcyjnych wyjazdów . Moje wakacje były bardzo udane, spędzałam czas z rodziną, przyjaciółmi, a przede wszystkim poznałam wiele interesujących miejsc.
            Mój wakacyjny wypoczynek rozpoczął się od wyjazdu do Juraty, gdzie odwiedziłam ciocię. Pogoda dopisała, więc opalałam się na plaży oraz pływałam w ciepłym morzu. Postanowiłam też powiększyć moją kolekcję muszelek, razem z przyjaciółmi spacerowaliśmy brzegiem Bałtyku i zbieraliśmy muszelki różnych kształtów oraz kolorów. Upalne dni kończyły się wieczornymi wycieczkami po mieście, jedliśmy regionalne potrawy oraz słuchaliśmy występów muzyków, których bardzo dużo przyjeżdża w sezonie do Juraty.
Następnego dnia postanowiłam zwiedzić Gdańsk, miasto Neptuna , które zaciekawia turystów wspaniałymi imprezami. Bardzo ciekawą propozycją jest organizowany co roku Jarmark Dominikański, na którym można kupić najbardziej wyszukane arcydzieła rękodzieła, ale też ciekawe wakacyjne pamiątki. Podziwiałam też pomnik Neptuna oraz Dwór Artusa, są one symbolem miasta oraz jego największą wizytówką. Najcenniejszą pamiątką z wakacji jest moja karykatura wykonana przez gdańskiego artystę na Starówce. Można tam podziwiać też prace malarzy, rzeźbiarzy oraz innych artystów . Nigdy nie zapomnę występów mimów, którzy tworzą ciekawe postacie na Starówce, najbardziej podobała mi się mała pasterka, która pięknie tańczyła. Pantomima to występy, które co roku podziwiam wyjeżdżając do Gdańska.
            Wakacje szybko skończyły się, ale nigdy nie zapomnę wspaniałych chwil spędzonych wśród rodziny oraz przyjaciół. Pamiątką po udanym wypoczynku będą zdjęcia, które często oglądam wracając wspomnieniami do wakacyjnych , niezapomnianych chwil.