I nie było już nikogo Czas akcji

CZAS AKCJI :

Akcja powieści rozgrywa się w ciągu kilku dni sierpniowych : od 8 sierpnia do 12 sierpnia. Rok nie jest dokładnie nieokreślony: oskarżenia zarejstrowane na płycie wskazują konrektne daty, jednak nie wiemy ile czasu dokładnie upłynęło od ich miejsca do przypłyniecie na wyspę gośc . Doktor  Edward Armstrong wspomina o 10 lub 15 latach od daty 1925. Generał John Macarthur skazał kochanka swojej żony na śmierć w roku 1917, trzy lub cztery lata później zmarła jego żona, a od jej śmierci upłynęło 15 – 16 lat.

  • 8 sierpnia do wilii na Wyspie Żołnierzyków przyjeżdżają zaproszenie przez tajemniczego właściciela goście. Następnie jedzą kolację o godzinie ósmej wieczorem. W tym dniu umiera także Anthony Marston.
  • 9 sierpnia lekarz Edward Armstrong  potwierdza śmierć kucharki – pani Rogers, która nie obudziła się ze snu, po przedawkowaniu środków nasennych.
  • 10 sierpnia na obiedzie nie pojawia się generał John Macarthur, którego ciało zostaje odnalezione na plaży.
  • 11 sierpnia zostaje odnalezione w drewutni cialo zabitego siekierą pana Rogersa. W tym dniu umiera Emily Brent, sędzia Wargrave oraz Edward Armstrong, który zostaje zrzucony do morza (jego ciało odnaleziono następnego dnia).
  • 12 sierpnia umiera William Blore, następnie Philip  Lombard i Vera Claythorne. W tym dniu na Wyspę Żołnierzyków  przypływają rybacy i znajdują dziesięć ciał. Wcześniej zauważli sygnały świetlne, jednak nie mogli przypłynać ze wzgledu na wzburzone morze.