Dlaczego ludzie się śpieszą ? Jak tempo życia wpływa na jego jakość ?

Dlaczego ludzie się śpieszą? Jak tempo życia wpływa na jakosć życia ?

Moim zdaniem, ludzie się śpieszą, ponieważ mają świadomość ulotności życia. Czlowiek jest ambitny, więc chciałby realizować się zawodowo, ale też  jak najwięcej korzystać z uroków życia, realizować swoje pasje i  spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Już Mikołaj Sęp – Szarzyński w swojej poezji dzielił się refleksją, że życie jest człowieka jest krótkie i kruche. Człowiek stara się wykorzystać każdą chwilą i stawia sobie ambitne zadania do zrealizowania, mając świadomość, że jego czas jest ograniczony.

Jan Kochanowski spędzając czas na dworze królewskim, studiująć z całą pewnością wiedział, co to znaczy życie w ciągłym pośpiechu. Dlatego, gdy osiadł w Czarnolesie docenił spokojne życie na wsi, płynące w zgodzie z naturą. Uważał, że szczęście człowieka zależy od życia zgodnego z rytmem natury. Spokojne i wolne od pośpiechu i trosk płynących z życia na dworze króla.

We współczesnym świecie ludzie stali się bardziej wymagający starają się zreazliwoać swoje ambicje nie tylko zawodowe, ale też prywatne. Starają się tak zaplanować dzień, aby starczyło czasu na naukę, karierę zawodową, pracę, ale też spotkania z przyjaciółmi, realizowanie swoich pasji oraz poświęcenie czasu rodzinie. Nie jest to proste zadanie. Współcześnie nie chcemy wybierać, ale realizować swoje marzenia i plany we wszystkich tych częściach naszego życia.