Napisz list do przyjaciela. Podziel się przemyśleniami na temat przemijającego czasu.

Napisz list do przyjaciela. Podziel się przemyśleniami na temat przemijającego czasu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Kraków, 12.10.2016 r.

                                                                                       Drogi Łukaszu !!

        Od kilku dni odpoczywam w Zakopanem, pogoda jest piękna, a szczyty górskie zachęcają do wspinaczek. Chodzenie po górach sprzyja wyciszeniu oraz refelksjom na temat życia.  Chciałbym podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami.

      Od kilku lat przyjeżdżam do Zakopanem, z zachwytem obserwuję, jak zmieniają się turyści i miejsca na  Krupówkach,  a jak pozostaje niezmienna Gubałówka czy  Kasprowy Wierch. To miejsca, które przyciągają turystów z całego świata. Krajobrazy górskie zmuszają do refleksji, że życie człowieka w porównaniu z przyrodą jest krótkie i kruche. Spacerując po górach nabiera się pokory wobec stałości oraz siły przyrody.

     Myślę, że czas szybko upływa, trzeba korzystać z każdej chwili. Moim zdaniem życie toczy się własnymi drogami i w jednej chwili może wszystko może ulec zmianie, a my często nie mamy na to żadnego wpływu. Takie refleksje zawarł też poeta Kazimierz Przerwa Tetmajer w wierszu ,, Koniec wieku XIX '',  myślę, że warto przeczytać ten utwór. Kazimierz Przerwa -Tetmajer jest poetą, który związany był z Krakowem. Nie zgadzam się z jego stwierdzeniami, że nie warto mieć nadziei i walczyć, ponieważ czas szybko przemija. Uważam, że o realizację marzeń zawsze trzeba walczyć, pomimo tego, że czasu nie można zatrzymać,  a zmiany są częścią ludzkiego życia.

      Zachęcam Cię do przeczytania wiersza  „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej,  która  w sposób optymistyczny odnosi się do przemijania i upływu czasu. Poetka podkreśla, że mijający czas zapewnia  ciekawą zmianę. Każda  wykonywania czynność i przeżywana chwila różnią się od siebie, pomimo że pozornie może wydawać się taka sama. 

    Napisz,  co myślisz na temat przemijajacego czasu.

                                                                                                                                  Twój przyjaciel Kacper