Z którym bohaterem książki Chłopcy z Placu Broni chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego ?

Z którym bohaterem lektury Chłopcy z Placu Broni chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego ?

W powieści ,, Chłopcy z Placu Broni ‘’ jest wielu pozytywnych bohaterów, którzy wyróżniają się ciekawą osobowością. Uważam, że Ernest Nemeczek byłby najlepszym przyjacielem.

To chłopiec, który był lojalny wobec przyjaciół oraz odważnie bronił Placu Broni. Myślę, że taki oddany przyjaciel mógłby pomóc w najtrudniejszych chwilach. W czasie walki o plac, Nemeczek chociaż był ciężko chory wziął udział w bitwie i dzięki jego odwadze i pokonaniu Feriego Acza plac nie został zdobyty. Przyjaciel, który potrafi pomóc, nie zważając na własną chorobę, jest zdolny do największych poświęceń w obronie swoich i przyjaciół.

Nemeczek charakteryzował się szlachetnością i dobrocią, gdy nie zdradził ojcu Gereba, że jego syn był zdrajcą. Wiedział, że bardzo zraniłby uczucia ojca, wykazał się wspaniałomyślnością. Moim zdaniem warto przyjaźnić się z osobami, które potrafią zachować się szlachetnie i wspaniałomyślnie. Świadczy to, że liczą się z uczuciami innych, nie są egoistami. Myślę, że taki przyjaciel to wzór, od którego można nauczyć się właściwego zachowania.

Nemeczek wyróżniał się odwagą, że samotnie wkradł się na zebranie czerwonych koszul. W ten sposób chciał pomóc swojemu przyjacielowi i przywódcy w opracowaniu planu obrony Placu Broni. Myślę, że przyjaciel, który sam odważnie stara się znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji zasługuje na uznanie.

Ernest Nemeczek były doskonałym przyjaciele, lojalnym i oddanym, na którego można byłoby liczyć w najbardziej trudnych sytuacjach.