Julia Żak charakterystyka

Charakterystyka Julii Żak

Bohaterką powieści ,, Szósta klepka ''  Małgorzaty Musierowicz była Julia Żak –piękna studentka akademii sztuk pięknych. Została obdarzona przez naturę urodą hiszpańskiej gwiazdy filmowej , którą wyróżniały piękne  oczy i usta. Zawsze spała zadowolona z siebie pięknym uśmiechem na ustach.

Julia po wielu wysiłkach i uruchomieniu wszystkich znajomości dostała się wreszcie do wymarzonej  PWSSP . Od dnia inauguracji roku akademickiego w domu Żaków zaczęli pojawiać się jej przyjaciele : ekstrawagancko ubrane dziewczyny i kudłaci plastycy , którzy patrzyli tylko na Julię, ponieważ ona była najpiękniejsza. Julia miała niezwykłą zdolność – niezależnie od tego,  co ubrała  zawsze wyglądała ja modelka ,, Elle ''. Miała olbrzymie powodzenie u chłopców, czego jej zazdrościła siostra Celestyna.

Julia charakteryzowała się nie tylko urodą, ale też elokwencją, swobodą bycia, niezwykłym wdziękiem i talentem artystycznym. Celestyna podziwiała i kochała swoją siostrę.Zawsze przed zrywem do poważnej pracy twórczej Julia myła podłogi, a nawet okna, cały pokój zawsze śnił po takich porządkach.

Rodzina miała nadzieję, że przyjmie ona część obowiązków domowych i zacznie gotować oraz zmywać naczynia, jednak Julia zdała sobie sprawę, że jeżeli przy każdym myciu stłucze minimum jedną szklankę ominą ją te obowiązki. Tak się stało, prowadzeniem domu zajmowała się głównie Cesia i ciocia Wiesia. Julia nie pomagała w obowiązkach domowych, tata Żak uważał, że jest leniwa.  Nie mógł na nią liczyć, ponieważ  piękna artystka lubiła długo spać i zajęta była głównie studiami oraz swoimi przyjaciółmi.  Julia była zakochana w Tolu i zamierzał mu się oświadczyć. Stara się , aby uważał ja za pracowitą, nie była zadowolona, gdy ciocia Wiesia zdradziła Tolowi, że jego ukochana nie pomaga w obowiązkach domowych , ani  w opiece nad małą Irenką. Pod wpływem miłości do Tola zmieniła się i zaczęła gotować pyszne obiady, wybierała przepisy kuchni francuskiej.

Julia Żak to piękna i zdolna artystka. Wyróżniała się nie tylko urodą, ale i bogatą osobowością.