My z początku XXI wieku.

XXI wiek niósł ze sobą nadzieję na wiele korzystnych zmian w życiu człowieka. Postęp naukowo – techniczny oraz rozwój nauki sprawiły, że człowiek poczuł się silny i gotowy na przezwyciężenie wszystkich problemów współczesnego świata.

Niestety wiek nowych możliwoścu przyniósł też nowe zagrozenia, przede wszsytkim dla mieszkańców państw wysoko rozwinietych, które najwięcej korzystają z dobrodziejstw postępu technicznego i rozwoju nauki. Pojawiły się  problemy zaburzeniami psychicznymi. Błyskawiczne tempo życia, strach przed utratą pracy lub niedostaniem się do wymarzonej szkoły stały się powodem wielu stresów ora nerwic.

Nowe wynalazki powodują wiele  nieznanych wcześniej uzależnienień, takich jak uzależnienie od komputera, telefonu komórkowego czy portali społecznościowych. Współczesny człowiek często czuje się osamotniony, ponieważ stworzenie prawdziwych realnych związków zastępują mu znajomości internetowe. Realną przyjaźń zastępuje przyjaźn wirtualna.

Przyczyną większej atrakcyjności znajomości internetowych jest całą pewnością łatwość ich nawiązywania. Na portalach społecznościowych bez trudu, bez wychodzenia z domu można porozmawiać z ludźmi na całym świecie. Takie znajomości są mało wymagające, zawsze możan przerwać znajomości lub w ciągku kilku chwil nawiązać nową. Taka łatwość nawiązywania przyjaźni sprawia, że wielu ludzi z XXI wieku jest smotnych, bez rodziny i zobowiązań. Internet zastępuje rodzinę i daje możliwości nawiązywania bliskich relacji z innymi ludźmi.

Psycholodzy ostrzegają nawet przed fobią społeczną, czyli strach przed spotykaniem się z innymi w relanych świecie. Czy XXi wiek to początek wieku ludzi samotnych ? Wydaje się, że współczesnemu człowiekowi brakuje miłości, przede wszystkim dlatego, że szybkie tempo życia nie daje szansy, aby jej poszukać.

Moim zdaniem  dobra płaca oraz tysiące znajomych na portalach społecznościowych nie zastąpią kochającej sie rodziny i oddanych przyjaciół.