Wyobraź sobie, że w Twoim domu organizowane są wystawne obiady dla znanych osobistości. Których współczesnych pisarzy warto byłoby zaprosić ?

Wyobraź sobie, że w Twoim domu organizowane są wystawne obiady dla znanaych osobistości. Których współczesnych pisarzy warto byłoby zaprosić ?

Król Stanisław August Poniatowski organizował obiady czwartkowe, zwane tez mądrymi obiadami, na które zapraszał intelektualistów polskich. Na organizowanych przeze mnie obiadach pojawialiby się przede wszystkim ludzie mądrzy, których twórczość wywiera pozytywny  wpływ na życie czytelników.

Książkami, które wywarły na mnie olbrzymie wrażenie była seria Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz. Bohaterzy, których przygody opisuje w swoich powieściach sprawiają, że codzienność staje się lepsza, a problemy dnia codziennego łatwiej się rozwiązuje. Pisarka nie tylko bawi swoją twórczością, ale przede wszystkim uczy, jak należy postępować, co jest dobre, a co zasługuje na naganę.

Małgorzata Musierowiecz skończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, Wydział Malarstwa i Grafiki oraz może się pochwalić zdobyciem dyplomu  z grafiki użytkowej, który obroniła w 1968 roku. Została zutorką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży.