Prześledź jak zmienia się dialog bohaterów w zależności od ich nastroju.

Prześledź jak zmienia się dialog bohaterów w zależności od ich nastroju. Jaką postawę przyjmuje wobec losu Edyp a jaką Jokasta.Wskaż podobieństwa i różnice.

Edyp, gdy dowiedział się od Posłańca z Koryntu, że nie żyje jego ojciec Polibos czuje smutek z powodu jego odejścia. Smutkowi towarzyszy też wzgarda do bezwartościowych przepowiedni wyroczni W Delfach, które przepowiedziały, że Edyp zabije swojego ojca. Jokasta zachowuje spokój, prosi męża, aby już nie myślał o strasznej przepowiedni. Doradza, że nie powinien martwić się o swoje życie skoro rządzi nim przeznaczenie. Mówi ,, Łatwiej życie przeżyć temu, kto lekceważy te rzeczy. ”. Edyp czuje jednaj strach, ponieważ żyje jego matka, boi się, że przepowiednia wypełni się.
Jokasta stara się nie myśleć o problemie, nie chce wyjaśnić pochodzenia Edypa. Król Teb jednak dąży do ujawnienia prawdy, coraz bardziej czuje się zaniepokojony, jego strach zaczyna wzrastać. Jokasta również zaczyna się bać, mówi, , obyś nigdy, nieszczęsny nie poznał, kim jesteś. ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.