Violet Beauregarde charakterystyka

Bohaterką powieści ,, Charlie i tabliczka czekolady ’’ Roalda Dahla była Violet Beauregarde. Jedna z pięciorga szczęśliwców, którzy dzięki odnalezieniu Złotego Talonu odwiedzili fabrykę Wonki.

Była pewną siebie dziewczynką, która  mówiła szybko, dużo i głośno, ale ani na moment nie przestawała żuć gumy. „Uwielbiam gumę, nie mogę bez niej wytrzymać. Żuję ją przez cały dzień i tylko podczas jedzenia wyjmuję na kilka minut i przylepiam sobie za uchem (…). Mama mówi, że damie to nie wypada, a dziewczynka przez cały czas poruszająca szczękami wygląda obrzydliwie, ale ja się z nią nie zgadzam. Z zresztą, z jakiej niby racji tak się mnie czepia? Powiem wam, że to jej szczęki poruszają się na okrągło, a to od tego jej ciągłego wrzeszczenia na mnie” .  Odnosiła się bez szacunku do swojej mamy, a później wyróżniła się nieposłuszeństwem w fabryce Wonki.

W czasie demonstracji niezwykłej gumy do żucia nie słuchała ostrzeżeń właściciela fabryki i samowolnie wzięła testowaną gumę. Jej niegrzeczne zachowania nie skończyło się dla niej dobrze, podczas żucia gumy zamieniła się w wielką jagodę. Wizyta  kończy się , gdy Umpa-Lumpy zabierają ją do Sali Wyciskania, aby wycisnąć z niej jagodowy sok.

Myślę, że Violet Beauregarde to niegrzeczna dziewczynka, która nie potrafiła słuchać mądrych rad osób starszych. Odnosiła się do nich bez szacunku z przekonaniem, że jest mądrzejsza. Ten brak  rozsądku  i zbyt duża pewność siebie sprawiły, że opuściła fabrykę Wonki jako przegrana.