Dodaj wypracowanie ;-)

  Dodaj wypracowanie – to propozycja dla ambitnych.

  Jeżeli zamierzasz  sprawdzić swoje umiejętności pisania możesz zamieścić na stronię swoje wypracowanie, wklej je w pole komentarza.

  A może chcesz pochwalić się swoją  pracą pisemną, za którą dostałaeś dobrą oceną. Zamieść pracę na stronie i czekaj na komentarze. Opublikujemy najlepsze prace.

  Zespół redakcyjny  lekturygimnazjum.pl

   

  5 thoughts on “Dodaj wypracowanie ;-)”

  1. ola ochocka pisze:

   dawno temu żył sobie majstersztyk antonio zwany wisienką.pewnego dnia antonio znalazł małe polano.mieszkał w tym mieście również jego przyjaciel dżepetto.antonio oddał mu to polano. dżepetto wystrugał z niego pajaca.zrobił mu koszulkę i spodenki z papieru w kwiatki,buciki z kawałków kory a czapeczkę ze skórki chleb.
   dżepetto nazwał go pinokio. dalsze przygody pinokia znajdziesz w książce.

  2. aha pisze:

   Aaaaaaa oki

  3. Gch pisze:

   16/17 to dobry wynik a ja właśnie Taki mam

  4. Herkules pisze:

   Herkules zdejmuje ze ściany obraz i wyciera go pokazuje się obraz pt. „Pas Hipolity”. Okazało się że milionerką która miała dostać obraz była właśnie pani Pope.
   10. STADO GERYONA
   Do Poirota przychodzi Amy Canaby i mówi że ma dużo myśli przestępczych z powodu nudy. Następnie napomina o swojej przyjaciółce Emily Clegg, która prawdopodobnie wstąpiła do sekty. Poirot doradza jej aby ona też dołączyła do niej i aby łatwiej było sprawdzić czy doktor Anderson jest oszustem. Amy przystępuje do Stada Pasterza za pomocą Sakramentu krwi. Poirot pyta o pana Cola okazuje się że jest tam taki człowiek tylko jest dziwny i ma widzenia nienormalne. Potem Carnaby spotyka się z Herkulesem w herbaciarni. Poirot wypytuje ją a następnie Amy twierdzi że już mu nie pomoże i wybiega stamtąd.(okazało się potem, że widziała znajomego ze zgromadzenia) Potem jest na festiwalu jesiennym i szykuje się na nakłucie igłą ale wtedy wyskakuje pan Cole i aresztuje doktora Andersona. Okazuje się że doktor wstrzykiwał haszysz podczas Sakramentu krwi przy przystąpieniu do bractwa. A przy późniejszych nakłuciach wstrzykuje bakterie np. gruźlicę tym którzy byli na to chorzy przez to ludzie umierali zostawiając spadek kościołowi.
   11. JABŁKO HESPERYD
   Do Herkulesa Poirot przychodzi Emery Power i prosi o odnalezienie szczerozłotego kielicha pochodzącego z Renesansu. Był on na licytacji i zapłacił za niego 30 000 funtów potem w noc przed przekazaniem go Powerowi ktoś go skradł. Ukradli je Dubay, Riccovetti i Casey. Dwóch pierwszych zamknęli a trzeci spadł z 5 piętra i umarł. Poirot zaczął badać rodzine Caseya. Okazało się że ma syna, który jest w więzieniu i córkę zakonnice. Stwierdził że jedno z nich ukrywa kielich syn nie mógł więc to musiała być córka. Okazało się, że córka ni żyje. Poirot poszedł do bar w hotelu i zaczął z nim rozmawiać jakiś Atlas (tak się nazywał bóg grecki który trzymał ciężar nieba na swych barkach) Herkules uznał to za omen. Kazał Atlasowi ukraść z kościoła kielich, bo wiedział że jest tam na pewno. Oddał kielich Powerowi ale poprosił go aby oddał go tamtemu zakonowi. W końcu się zgodził.
   12. POJMANIE CERBERA
   Był na peronie i wychodząc spotkał starą przyjaciółkę hrabinę Verę Rossakoff. Umówili się w „Piekle”. Spotkał tam poza hrabiną Doktor Alice Cunningham, która była narzeczoną syna hrabiny Nikiego. W pewnym momencie zobaczył pewnego detektywa, którego znał. Dowiedział się że klub rozprowadza narkotyki za kamienie szlachetne a policja nie mogła znaleźć na to dowodów. Rozmawiał potem z Rossakoff i zobaczył jak dobrze oswoili tam psa Dudu, który był bardzo potężny. Policja zaplanowała akcje. W czwartek wieczorem wdrożyli ją w życie. Poirot za pomocą pewnego człowieka wyprowadził psa z klubu. Okazało się że klejnoty podrzucono profesorowi. Zaprosił hrabinę do siebie i pokazał jej psa wyjaśnił że Alice wkładała psu do buzi paczkę z narkotykami a potem wyjmowała ja w razie potrzeby.
   W ostatnim rozdziale panna Lemon jego sekretarka podejrzewa go o zakochanie się w hrabinie.
   Data dodania: 2012-11-25

  5. tymbark multiwitamina pisze:

   gituwa portal

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.