Napisz opowiadanie, w którym przedstawisz projekt wynalazku własnego autorstwa.

Napisz opowiadanie, w którym przedstawisz projekt wynalazku własnego autorstwa.

Słonecznego lipcowego dnia Konrad oraz jego przyjaciele ze szkoły postanowili popływać. Byli szczęśliwi, ponieważ rozpoczęły się wakacje.

Wybrali się na plażę, gdzie tłumy turystów bawiło się doskonale opalając się  oraz pływając w morzu. Przyjaciele wypożyczyli motorówkę i wybrali się na przejażdżkę. Postanowili, że w tym dniu pobiją rekord, w najkrótszym czasie zamierzali dopłynąć z portu w Gdańsku na Półwysep Helski. Konrad prowadził pojazd, a pozostali uczestnicy podróży z zapartym tchem mierzyli czas.

Motorówka tak szybko płynęła po tafli morza, że wydawało się, że unosi się w powietrzu. Chłopcy czuli, że ogarnia ich fala strachu, tym bardziej, że zburzone morze, opadało kaskadami wody do motorówki. W tej chwili Konrad wpadł na pomysł, aby spróbować zbudować urządzenie, które umożliwiałoby czlowiekowi unoszenie się na tafli wody. Opowiedział o swoim pomyśle kolegom. Wszyscy uważali, że to niemożliwe.

Konrad nie poodał się i następnego dnia udał sie do swojego nauczyciela fizyki. Spędzili razem całe popopłudnie w laboratorium. Przeprowadzali niepokojące eksperymenty. Po kilku dniach projekt ,, latajacych butów'' – prototyp wynalazku Konrada był gotowy.

Magiczne buty zostały przytwierdzone do deski, która została połączona z dyszami skutera wodnego rurą. Przez nią była tłoczona woda pod wysokim ciśnieniem. Strumień wody unosi sportowca wysoko ponad taflę wody.

Kolejnego dnia Konraz zaprosił kolegów na pokaz. Założył latające buty i wskoczyłdo wody. Przyjaciel – fizyk kierował skuterem wodnym. Tłoczona woda szybko uniosła chłopca do góry. Konrad unosił się  nad wodą przez minutę, następnie znalazł się w wodzie. Po krótkiej przerwie znowu znalazł się ponad osiem metrów nad taflą wody. Wydawało się, że fruwa. Dzięki wielu ćwiczeniom oraz umiejętności właściwego ułożenia ciała unosił się coraz dłużej  nad wodą.

Konrad był szczęśliwy. Udało mu się wprowadzić wynalazek w życie, a jednoczesnie zadziwić przyjaciół.