Charakterystyka fauna Tumnusa

Jednym z bohaterów powieści ,, Lew, czarownica i stara szafa ’’ Clivea Staplesa Lewisa był faun Tumnus. Należał on królestwa Narni i mieszkał w pieczarze w środku lasu.

Faun Tumnus był tylko trochę wyższa od Łucji. Od pasa w górę przypominał człowieka, ale jej nogi były nogami kozła (pokrytymi czarną, połyskującą w świetle latarni sierścią), a zamiast stóp miała najprawdziwsze kopytka. Miała też ogon, choć w pierwszej chwili Łucja go nie zauważyła, ponieważ był elegancko przewieszony przez trzymającą rozłożony parasol rękę, dlatego,  aby nie ciągnął się po śniegu. Szyję otulał czerwony, wełniany szalik, a jej skóra miała również lekko czerwoną barwę. Twarz fauna była dziwna, lecz miła. Miał krótką, ostro zakończoną bródkę i kręcące się włosy, z których wystawały dwa małe różki.

Faun miał serdeczne usposobienie oraz zaskakiwał gościnnością, dlatego zaprosił Łucję na podwieczorek. Przygotował pyszne potrawy. Wyróżniał się talentem muzycznym, bardzo dobrze grał na flecie. Charakteryzował się odwagą i poświęceniem, ponieważ nie wykonał rozkazu Białej Czarownicy i uratował Łucję. Za takie postępowanie zła królowa kazała go aresztować oraz zamieniła fauna  w kamienny posąg.

Uważam, że faun Tumnus to ciekawa postać. Budzi sympatię oraz zachwyca swoim miłym usposobienie oraz dobrym charakterem.