Wojna futbolowa Bohaterowie

  WOJNA FUTBOLOWA

  Bohaterowie :

  Ryszard Kapuściński – reportażysta, polski korespondent, publicysta

  Luis Suarez – Soskonały reporter, pracował dla tygodnika  „Siempre”.  Potrafił przewidzieć wiele wydarzeń. W swoim czasie przewidział upadek Goularta w Brazylii, upadek Boscha w Dominikanie i Jimeneza w Wenezueli. Na długo przed powrotem Perona wierzył, że stary caudillo będzie znowu prezydentem Argentyny, zapowiedział też szybką śmierć dyktatora Haiti Françoisa Duvaliera, któremu wszyscy dawali wiele lat życia.

  Amelia Bolanios – 18 – nastoletnia dziewczyna, która popełniła sombójstwo, gdy  kiedy napastnik Hondurasu, Roberto Cardona, strzelił w ostatniej minucie zwycięską bramkę. Amelia Bolanios  popełniła samobójstwo strzelając sobie w serce. „Młoda dziewczyna, która nie mogła znieść, że jej ojczyzna została rzucona na kolana” – pisał nazajutrz dziennik Salwadoru „El Nacional”.

  Roberto Cardona – Napastnik Hondurasu, strzelił w ostatniej minucie zwycięską bramkę dla swojej drużyny, w czasie  meczu, który odbył się w niedzielę 8 czerwca 1969 roku w stolicy Hondurasu Tegucigalpie.

  Jose Malaga – Pracownik  poczty, wysyłał depesze Kapuściśskiego.

  Policarpo Paz – Major, który zorganizował ciężarówkę wojskową, która odwiozła korespondentów  na nocleg na tyły frontu, do miasteczka Nacaome.

  Mario Griffin – Trener reprezentacji w piłce nożne z  Hondurasu.

  Antonio Rodriguez – Reporter  z EFE.

  Enrique Amado – Reporter  z Radio Mundo, wpadł na patrol salwadorski, cudem uniknął rozstrzelania.

  żołnierz – rekrut – żołnierz, który eskortował Kapuścińskiego do Tegucigalpie.