Charakterystyka Ani Shirley

Główną bohaterką powieści  ,,Ania z Zielonego Wzgórza ”  Lucy Maud Montgomery była jedenastoletnia dziewczyna Ania Shriley.

Ania wyróżniała się oryginalną urodą, Miała rude włosy zaplecione w dwa warkocze. Dużą ozdobą dziewczynki były jej duże, szarozielone oczy oraz jej mądre spojrzenie. Spiczasty podbródek Ani świadczył o jej uporze oraz silnej woli. Gdy obraziła się na Gilberta, systematycznie uczyła się, aby zdobyć lepsze  od niego wyniki  nauce. Była doskonałą uczennicą, miała najlepsze wyniki w klasie.

Była biedną dziewczynką, chodziła ubrana w niemodne, brzydkie sukienki, z tego powodu była bardzo nieszczęśliwa.  Ania charakteryzowała się wyjątkową wyobraźnią, Dlatego w marzeniach nosiła piękne i schludne sukienki. Każdy mógł jej zaufać i zwierzyć się z problemów. Najlepszą przyjaciółką ani była Diana, która podziwiała rude piegi przyjaciółki. Lubi przebywać na łonie natury. Dzięki swojej wyobraźni nazwała wszystkie miejsca na Zielonym Wzgórzu. Miała także dużo pracy przy opiekowaniu się swoimi przybranymi rodzicami Maryla  i Mateuszem. Dzięki swoich umiejętnościom  i pracy została nauczycielką

Moim zdaniem Ania była pracowitą, prawdomówną oraz milą dziewczyną zasługuje na podziw oraz może być przykładem postępowania dla rówieśników.