Stwórz w formie krótkiego przewodnika ranking największych atrakcji turystycznych współczesnego świata

Stwórz w formie krótkiego przewodnika ranking największych atrakcji turystycznych współczesnego świata ( cudów natury, cudów ludzkiego geniuszu).

Podróżując po świecie można zachwycić się cudami natury i dziwić się, jak wspaniała i zadziwiająca jest przyroda. Człowiek próbuje dorównać naturze i tworzy wspaniałe budowle nazywane cudami ludzkiego geniuszu.

Niezwykłym cudem ludzkiego geniuszu jest koło obserwacyjne znajdujące się w  Lambeth dzielnicy Londynu. Odważni mogą zachwycać się panoramą Londyny z wysokości 135 m.

Zbudowane je na styl diabelskiego młyna. Na kole zamontowano 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Pełen obrót trwa ok. 40 minut, ponieważ koło wykonuje go z małą prędkością, aby nie było konieczności zatrzymywania maszyny w momencie wsiadania i wysiadania kolejnych pasażerów.

Myślę, że miejscem które trzeba odwiedzić są Jaskinie Dziesięciu Tysięcy Buddów czyli jedną ze świątyń wykutych w wapiennych skałach mieszczących się wzdłuż rzeki Yi He we wschodnich Chinach.  Te świątynie są poświęcone Buddzie, którego nauki stały się początkiem buddyzmu.