Czy zamieszczone fragmenty Biblii zawierają jakąś prawdę ważną dla osoby niewierzącej?

Czy zamieszczone fragmenty Biblii zawierają jakąś prawdę ważną dla osoby niewierzącej? Przedstaw swoje stanowisko, w taki sposób, aby przekonać odbiorcę.

Księga Wyjścia jest jedną z najważniejszych ksiąg w Biblii, pokazuje powstanie przymierza między Bogiem, a człowiekiem. Bóg podczas wędrówki Izraelitów do ziemi świętej przedstawia ludziom Dekalog, to on określa najważniejsze prawa narodu żydowskiego. Dla osoby niewierzącej Dekalog jest równie ważny, określa uniwersalny system wartości, o którym każdy człowiek powinien pamiętać. Należy pamiętać, że ludzie są słabi, niedoskonali podatni na pokusy namiętności, nieobce im są takie uczucia, jak zazdrość, nienawiść, zawiść. Takie negatywne emocje mogą stać się przyczyną zła, nieszczęścia czy bólu. Należy ich unikać. Dekalog w dziesięciu przykazaniach uczy jak się przed nimi chronić. Nie można zabijać drugiego człowieka, nie powinno się kraść czy zdradzać bliskich, to najważniejsze przykazania Dekalogu. Człowiek przestrzegając systemu wartości określonego w Biblii chroni swoje życie, tworzy świat bez bólu z powodu śmierci bliskiej osoby, czuje się bezpieczny i pewny, że nikt nie sięgnie po jego dobra materialne. Ludzie będą cenili wierność, bo staje się podstawą zaufania i miłości w związku dwojga ludzi. Dekalog uczy też szacunku dla rodziców, pokazuje, że obowiązkiem dzieci jest troszczyć się o matkę i ojca, a także z powagą odnosić się do ich słów oraz nauk.
Osoby niewierzące stosując się do zasad zawartych w Biblii, określających zasady międzyludzkie z całą pewnością będą żyli uczciwie i szczęśliwie.

One thought on “Czy zamieszczone fragmenty Biblii zawierają jakąś prawdę ważną dla osoby niewierzącej?”

  1. W jednym z artykul w znalezionych w internecie autor zastanawial sie nad teza czy Biblia ma wartosc historyczna, czy jest jedynie kolejnym utworem literackim. Nie jest to bynajmniej odosobniony przypadek. Wielu ludzi w tym naukowc w i historyk w zastanawia sie nad slusznoscia Biblii. Zachodzi wiec pytanie, czy zawarte w niej slowa maja jakas wartosc. Chocby historyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.