Magiczne drzewo. Czerwone krzesło streszczenie

XVI

Tosia i Filip wrócili dopiero o 17.00. Ciocia bardzo denerwowała się, Marcelina zaczęła ją pocieszać i zdradziła się, że potrafi mówić. Ciocia pokłóciła się z Tosią, która zarzuciła jej, że nie jest dobra i miła. Ciocia obraziła się i zakazała rodzeństwu wychodzić za bramę domu.

Potem Filip pokazał rodzeństwu ukryte czerwone drzewo w ogrodzie wśród świerków. Gdy rzucił w jego kierunku piłkę, krzesło odbiło ją wysoko w górę i rozbiło szybę. Jednak Kuki od razu usiadł na krześle i rozkazał, aby szyba stała się cała. Po chwili kawałki szkieł uniosły się i złożyły. Szyba znowu była cała. Później rodzeństwo chciało zażyczyć sobie powrotu rodziców. Postanowili, że rano zastanowią się,  jakie wypowiedzieć życzenie.

W tym czasie pojawiła się Marcelina, którą ciocia Maryla wyrzuciła z pracy. Okazało się, że nie otrzymała wynagrodzenia. Wtedy Filip zażyczył sobie, aby otrzymała pieniądze. Po chwili  z portfela cioci wysunęły się pieniądze i przeniosły się do rąk Marceliny.

XVII

Rodzeństwo nie mogło spać. Zastanawiali się, jak rozsądnie korzystać z mocy czerwonego krzesła. Wiedzieli, że niewłaściwie wypowiedziane życzenie może sprawić wiele problemów. Kuki długo nie mógł zasnąć, w końcu usiadł na krześle i poprosił o trochę mleka. Spodziewał się szklanki mleka, ale okazało się, że w salonie stała biała krowa z dzwonkiem na szyi. Kuki musiał wydoić krowę, ponieważ głośno ryczała. Kiedy skończył, schował garnek z mlekiem do lodówki. Wtedy  w salonie pojawiła się ciocia.Kuki szybko zażyczył sobie, aby krowa przestała istnieć. Biała krowa rozpłynęła się w powietrzu, a ciocia myślała, że ma halucynacje. Wzięła leki i poszła spać.

XVIII

Ciocia pojechała rano do miasta po kucharkę. Wtedy rodzeństwo rozpoczęło próby, aby przygotować się do bezpiecznego sprowadzenia rodziców do domu. Postawili krzesło w ogrodzie i zażyczyli sobie, aby przyleciała do nich szklanka. Udało się, potem owinęli Kukiego w kołdrę i zażyczyli sobie,a by przyleciał do nich w całości. Udało się. Następnie poprosili, aby przyleciała walizka mamy. Ale nie udało się.

Potem Filip poprosił, aby rodzice bezpiecznie wrócili do domu i weszli przez drzwi. Niestety nikt nie pojawił się. Dzieci były rozczarowane.  Aby sprawdzić działanie krzesła, zażyczyli sobie, aby padał deszcz. Od razu rozpadało się, ale tylko w odległości 100 metrów od domu, dalej świeciło słońce. Filip stwierdził, że magia czerwonego krzesła nie działa na odległość. Dlatego dzieci postanowiły, że polecą do Kopenhagi, dlatego że tam przypływa statek Queen Victoria w najbliższą niedzielę. Wymyślili, że wypowiedzą życzenie powrotu rodziców, patrząc im się w oczy. Mieli tylko 24 godziny, aby tam dotrzeć. Wyczarowali bilety do Kopenhagi i wyruszyli na lotnisko.

26 thoughts on “Magiczne drzewo. Czerwone krzesło streszczenie”

1. Anonim pisze:

Super

2. Matiking890 pisze:

Dzięki, teraz mogę napisać pracę domową w mgnieniu oka!

3. Wiktoria pisze:

Wow
    Fajne ale długie

4. alot pisze:

niesamowite

5. Anonim pisze:

elo mordo faje streszczenie xd no dzięki temudostałem szóstkę

6. Michał kuskowski pisze:

Zapomniałeś o początku czyli o tej burzy. Pozdro. Mr. ZIELONY

7. Anonim pisze:

fajne, ale Kuki, a nie Kuka
    ale tak to fajne fajne naprawde

8. Adek pisze:

Jest 1 błąd

9. Jdbxjd pisze:

Mega

10. Anonim pisze:

Spoko to streszczenie

11. Anonim pisze:

ale super streszczenie szczegółowe i bez owijania w bawełnę, dzięki za Fatygę! Pozdrawiam.

12. Maja z 5 klasy :) pisze:

Super! Bardzo mi to pomogło! Szacunek dla tego kto to przeanalizował i napisał streszczeni. Gratulacje! 🙂

13. Anonim pisze:

bardzo przydadne poleca dostałem dzienki temu pięć 6

14. Kasia pisze:

Ta lrktura jest bardzo fajna Szukam chłopaka z 6klasy i 13-latka fla mojej kuzynki

15. Anonim pisze:

Dzienki:)

16. butu pisze:

Ta opowieść była niespodziewana bo co magiczny e krzesło i trochę smutne mówię to bo ta parka jestem mega dziękuję za uwagę

17. Hahaha pisze:

Dziękuję za przypomnienie mi książki

18. anonim pisze:

dzienkii 🙂

19. Anonim pisze:

Bardzo serdecznie polecam tą lekturę bo mi bardzo dobrze się czytało i przyjemnie i jak streszczenie raz czy dwa razy przeczytałam to już wszystko wiedziałam. Ta lektura jest bardzo łatwa , fajna i przyjemna. Polecam bardzo serdecznie i pozdrawiam wszystkich kto to czyta ten komentarz POZDRAWIAM!!

20. graczM pisze:

ekstra dostałam 6 dzieki

21. Samixaku pisze:

super troche dlugie ale na polskim milam szóstkę♥ dziekuje za streszczenie

22. Lolu baba pisze:

Dostałam szóstkę dzk

23. Super Niki pisze:

Bardzo fajnie się to czyta tylko szkoda że takie krudkie dosłam 5 z tej lektury bardzo mi się podoba pozdrawiam 🙂